Nieruchomości

Share |
2011-02-25

Nominacje dla Ghelamco Poland

Ghelamco Poland i warszawska inwestycja Crown Square nominowane w trzech kategoriach w konkursie CEE Quality Awards.

Jeden z największych i najbardziej aktywnych deweloperów na polskim rynku nieruchomości - Ghelamco Poland, został nominowany do prestiżowej nagrody CEEQA w kategorii Deweloper Roku 2010 (Developer of the Year 2010). Ponadto, warszawski projekt dewelopera – Crown Square,  został zaliczony do grona najlepszych projektów Europy Środkowej i Wschodniej w dwóch kategoriach konkursu CEEQA: Projekt biurowy roku 2010 (Office Development of the Year 2010) oraz Inicjatywa Ekologiczna (Green Initiative).

 


W ciągu dwudziestu lat obecności na polskim rynku firma Ghelamco Poland wybudowała ponad 350 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, magazynowej, a pod marką Ghelamco Residential także mieszkaniowej. Deweloper może pochwalić się licznymi, branżowymi nagrodami. Ghelamco został dwukrotnym liderem rankingu Book of Lists, laureatem Diamentów Forbesa oraz Mistrzem Biznesu w konkursie organizowanym przez szanowany miesięcznik businessman.pl. Poza tym firma znalazła się na prestiżowej Liście 2000 opublikowanej przez dziennik Rzeczpospolita, a od 2006 r. cztery razy z rzędu, otrzymała tytuł Dewelopera Roku w Polsce w prestiżowym konkursie organizowanym przez pismo Construction & Investment Journal.

Spośród licznych inwestycji Ghelamco, zlokalizowanych w różnych miastach w Polsce, w konkursie CEE Quality Awards został wyróżniony budynek Crown Square oddany do użytku w kwietniu 2010 r. Warszawska, wysokiej klasy powierzchnia biznesowa została nominowana do kategorii Projekt Biurowy Roku 2010 i doceniona za liczne, nowoczesne rozwiązania technologiczne, znakomitą lokalizację w pobliżu centrum miasta obok przyszłej stacji metra Rondo Daszyńskiego, a także za aspekty ekologiczne projektu. Crown Square, zdobywca prestiżowego, europejskiego certyfikatu ekologicznego BREEAM otrzymał oficjalny dokument w listopadzie 2010 r. To drugi w Polsce i jednocześnie drugi certyfikat przyznany firmie Ghelamco. Pierwszy w czerwcu 2010 r. uzyskał inny projekt  belgijskiego dewelopera - Trinity Park III. Inwestycja Crown Square dostarczyła na polski rynek 16 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Crown Square jest częścią kompleksu Crown Investment, do którego należą Crown Point i Crown Tower, uznane za najlepsze biurowce roku 2004 w całej Europie Centralno-Wschodniej.

CEE Real Estate Quality Awards wpisuje się do grona najbardziej prestiżowych i uznanych wydarzeń w branży nieruchomości w Europie. Nagrody za wybitne projekty, wyniki i osiągnięcia dla firm oraz postaci ze świata biznesu przyznaje jury składające się z profesjonalistów w branży nieruchomości. Projekty do tegorocznej edycji konkursu zostały zgłoszone z ośmiu krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Słowacji, Polski i Ukrainy. Po raz ósmy nagrody CEEQA zostaną wręczone 1 marca 2011 r. na dorocznej Gali w hotelu Marriott.

Ghelamco Residential