Sztuka & Kultura

Share |
2013-12-09

Magdalena Rogowska-Otremba - Cielistość ciała

Magdalena Rogowska-Otremba urodziła się w Grudziądzu. Jest absolwentką Wydziału Wychowania Artystycznego UWM w Olsztynie, dyplom z grafiki warsztatowej u prof. Adolfa Gwozdka pod kierunkiem prof. Wiesława Bieńkuńskiego.

Teoretyczną część pracy dyplomowej pod kierunkiem prof. Lecha Ostasza napisała na temat Erotyzm w sztuce a pornografia. Po studiach przez kilka lat zbierała doświadczenia jako laborant i fotograf w laboratorium foto, ale postanowiła zacząć pracować dla siebie i na swoim. Założyła studio fotograficzne na olsztyńskiej starówce, które prowadzi do dziś. Jesienią 2012 roku wzięła udział w wystawie - manifestacji Kryzys i format w Koszarach Dragonów, gdzie prezentowała wielkoformatowe akty.

 


Magdalenę Rogowską-Otrembę interesuje człowiek i jego ciało, które ciągle przeistacza się i zmienia w ciągu życia. Wystawa fotografii Cielistość ciała jest peanem na część ciała kobiety. Wernisaż i finisaż wystawy połączony jest z prezentacją poezji Marka Barańskiego z gościnnym udziałem Marty Andrzejczyk i w oprawie muzycznej akordeonisty Pawła Radeckiego. To kolejne przedsięwzięcie artystyczne Barańskiego i Rogowskiej-Otremby z dziedziny poezji i fotografii. Pierwszym był wspólny wernisaż i wieczór autorski Echo i dym w 2011 roku oraz film animowany Czesław Miłosz zrealizowany w tym samym roku.

 

13 grudnia 2013 - 19 stycznia 2014
Wernisaż:
12.12.2013, 18:00
Galeria Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn