Sztuka & Kultura

Share |
2013-08-18

Małgorzata Dmitruk - Małpi gaj

Wystawa jest premierową prezentacją najnowszego projektu artystycznego Małgorzaty Dmitruk. Głównym elementem wystawy jest wielkoformatowa instalacja rysunkowa, dla której punkt wyjścia to książka artystyczna zatytułowana właśnie Małpi gaj, wykonana przez artystkę w technice rysunku i litografii.

Jest to autobiograficzna opowieść artystki o świecie dzieciństwa przełomu lat 70. i 80. Książka jest rodzajem rysunkowego notesu, pamiętnika zawierającego obrazy, osobiste wspomnienia, miejsca, ludzi, rzeczy, atmosferę i klimat minionej epoki, a wszystko to ukazane w typowej dla artystki stylistyce. Wielkoformatowa instalacja rysunkowa przygotowana dla Galerii Miejskiej Arsenał ma charakter unikatowy i realizowana jest przez artystkę jako działanie site-specific.

 


Druga część wystawy poświęcona jest tkaninie unikatowej, kolejnemu po grafice i rysunku najistotniejszemu obszarowi aktywności twórczej Małgorzaty Dmitruk. Na wystawie oprócz najnowszych prac, a także tkanin artystycznych i instalacji zrealizowanych przez artystkę w tym medium, prezentowana jest dokumentacja fotograficzna działań artystki z wielkowymiarową tkaniną unikatową. To zapis ingerencji w krajobraz, poprzez działania gęstością, fakturą, kolorem i formą tkaniny w przestrzeni. Dmitruk pozostawia ślad obecności, który staje się organicznym dopełnieniem wewnętrznej rytmiki, plastyczności i malarskości krajobrazu.

Kurator - Wojciech Luchowski

 

03-22 września 2013
Wernisaż:

02.09.2013, 18:00
Galeria Miejska Arsenał
Stary Rynek 6
61-772 Poznań