Elektronika

Share |
2013-03-05

Inteligentny dom Fibaro na targach CeBIT 2013

Jedne z największych targów technologicznych – CeBIT 2013 – rozpoczynają się już 5 marca w Hanowerze. Nie zabraknie na nich Polaków.

Swoje produkty zaprezentuje między innymi firma Fibar Group, producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej Fibaro, dzięki któremu wszystkimi znajdującymi się w domu sprzętami można sterować za pomocą smartfona.

„Shareconomy”, czyli rozwiązania współdzielone są wiodącym tematem tegorocznej edycji międzynarodowych targów CeBIT. To odbywające się w niemieckim Hanowerze wydarzenie uważane jest za jedną z najważniejszych na świecie wystaw prezentujących najnowsze technologie i rozwiązania IT dla domu i biznesu. Jednym z polskich przedstawicieli na CeBIT 2013 będzie firma Fibar Group, producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej Fibaro. – W Polsce inteligentne systemy nie są jeszcze bardzo popularne, choć zainteresowanie nimi systematycznie wzrasta. Za granicą już od lat stanowią one spory segment rynku nowoczesnych technologii – mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group. – Dlatego siecią dystrybucji obejmujemy nie tylko Polskę, ale także zagranicę. Fibaro można już kupić w ponad 40 krajach na całym świecie  – dodaje. W styczniu firma wprowadziła swój produkt na rynek amerykański. Obecność w USA zainaugurowano podczas tegorocznej edycji targów elektroniki CES w Las Vegas.

Na targi CeBIT przyjeżdżają pasjonaci technologii z całego świata. To wydarzenie jest szansą na zapoznanie się z aktualnymi trendami w branży i nowymi produktami. Uczestniczą w nich zarówno użytkownicy, jak i dostawcy innowacyjnych rozwiązań. Firmy biorące udział w targach CeBIT są w stanie łatwo nawiązać kontakt z potencjalnymi użytkownikami swoich produktów, a odbiorcy – znaleźć rozwiązania dostosowane do własnych potrzeb. Liczne wydarzenia i imprezy towarzyszące pozwalają także nawiązać ciekawe kontakty biznesowe. – Przy naszym stoisku każda osoba zainteresowana zagadnieniem inteligencji budynkowej będzie mogła samodzielnie przetestować Fibaro. Będziemy prezentować zarówno znane już elementy naszego systemu, jak i nowości. Goście obecni na targach CeBIT będą mieli okazję do wypróbowania aplikacji zaprojektowanej specjalnie na iPada, która pozwala kompleksowo zarządzać całym domem. Inną nowością, jaką planujemy pokazać, będzie miniaturowa przejściówka Wall Plug, czyli inteligentny włącznik sprzętów elektronicznych z funkcją pomiaru energii – mówi Maciej Fiedler.

Targi CeBIT 2013 odbędą się w dniach 5-9 marca 2013 r. w Hanowerze. Z elektronicznymi urządzeniami prezentowanymi przez firmę Fibar Group będzie można zapoznać się przy stoisku A74 w hali 11.

Fibar Group