Sport & Przygoda

Share |
2012-09-20

Deutsche Bank Wrocław Open

Od fantastycznego wyniku -9 rozpoczął się zawodowy turniej Deutsche Bank Wrocław Open z cyklu EPD Tour rozgrywany na polu Toya Golf & Country Club we Wrocławiu.

Rezultat ten należy do Czecha Marka Novy. Najlepszy wśród Polaków – Jan Szmidt Jr – z wynikiem
-2 zajął 9. pozycję.

Novy, który ma w tym sezonie kilka udanych startów w serii EPD Tour (trzy razy uplasował się na 2. miejscu ), bezbłędnie rozegrał wszystkie 18. dołków. Na drugiej dziewiątce pięć birdie i eagle na siedemnastym dołku były zwieńczeniem niezwykle udanego dnia. Czech schodząc z 18. tee miał na swojej scorecardzie taki sam wynik, który trzy lata temu w pierwszej rundzie uzyskał triumfator turnieju Wrocław Open z serii Challenge Tour Eric Ramsay. Wtedy jednak par pola wynosił 70 uderzeń.

Aż o 5 uderzeń więcej od lidera uzyskali Anglik Craig Farrelly i Francuz Damien Perrier, którzy ukończyli rundę na drugiej pozycji. W turnieju bierze udział pierwszy w rankingu EPD Tour Order of Merit – Niemiec Marcel Haremza – który jak na razie „zaczaił się” na 15. miejscu z wynikiem -1.

Bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej rundzie Polacy, w szczególności juniorzy z kadry narodowej. W pierwszej piętnastce jest aż 3 naszych reprezentantów, w tym Jan Szmidt Jr., który do końca rundy „dowiózł” wynik -2. Jedno uderzenie więcej oddali natomiast Mateusz Gradecki i Michał Karczmarczyk.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojej gry i muszę powiedzieć, że dzisiaj uzyskałem swoją „życiówkę” z białych tee – mówił  po rundzie młodziutki Karczmarczyk. – Zobaczymy, co pokażą kolejne dni.

Jeśli „młodzi” utrzymają dzisiejszą formę w drugiej rundzie, nie tylko nie muszą martwić się, czy przejdą cuta, ale mogą myśleć o wysokich lokatach w całym turnieju.

- Greeny były dzisiaj wyjątkowo szybkie – podkreślał po rundzie Jan Szmidt Jr, a wtórowali mu prawie wszyscy zapytani o to zawodnicy biorący udział w turnieju. – Ten efekt to wynik kilkumiesięcznej pracy greenkeeperów, który pracowali nad przygotowaniem pola – mówił Filip Naglak, jeden z trenerów kadry narodowej i pro na Toya G&CC. 

Białe tee, szybkie greeny – to wszystko spowodowało, że nasi zawodnicy nie mieli łatwego zadania. Przed nimi kolejna runda, która zadecyduje, kto wytrzyma presję, przejdzie cuta i awansuje do finałowych, niedzielnych rozgrywek.

Równolegle to turnieju EPD Tour rozgrywana została pierwsza runda amatorskich zawodów Deutsche Bank Inviational Polska. Uczestnicy tych rozgrywek walczą o udział w finałowym turnieju w Hamburgu.

Deutsche Bank Wrocław Open to turniej wpisany do harmonogramu europejskiej ligi EPD Tour. Zawody o puli nagród sięgającej 120 tys. zł są najważniejszym golfowym wydarzeniem golfowego sezonu 2012.