Sport & Przygoda

Share |
2012-09-17

Iwan lepszy od Dudka w golfie

Drużyna piłkarza Tomasza Iwana okazała się lepsza od teamu Jerzego Dudka w towarzyskich zawodach Pro-Am poprzedzających zawodowy turniej golfowy Deutsche Bank Wrocław Open.

Zawody Deutsche Bank Wrocław Open rozgrywane we Wrocławiu na polu golfowym Toya G&CC zgromadziły kilkudziesięciu zawodowych golfistów z całej Europy, w tym czołówkę europejskiej ligi  EPD Tour. Zawodowcy w stolicy Dolnego Śląska już w ten piątek rozpoczną walkę nie tylko o podział puli pieniężnej wynoszącej 30 tys. euro, lecz również wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej touru.  Do rywalizacji dzięki „dzikim kartom” przystąpi także jedenastu Polaków.

W czwartek start zawodowego turnieju poprzedził natomiast towarzyski turniej Pro-Am, zakładający z swej formule wspólną drużynową grę zawodowców z amatorami. Wśród tych, którzy skusiła perspektywa występu z zawodnikami EPD Tour, byli m.in. Jerzy Dudek, Tomasz Iwan i Mateusz Kusznierewicz.

Mimo iż to Dudek w golfa gra dłużej i ma niższy handicap (golfowy wskaźnik umiejętności), tym razem to Iwan może cieszyć się z sukcesu, gdyż drużyna, w której zagrał, zajęła pierwsze miejsce w zawodach, uzyskując łączny rezultat -17 i tym samym pokonując jednym uderzeniem dwa inne zespoły z wynikiem -16 (w jednym z nich grał Dudek).

- Nie ukrywam, że wygrana mojego teamu cieszy mnie tym bardziej właśnie dlatego, że przy okazji udało mi się ograć Jurka – żartował były piłkarz z reprezentacji Polski. – Ta sportowa rywalizacja pomiędzy nami w taki sympatyczny sposób przenosi się na pole golfowe. Oczywiście, występ w takim turnieju jak ten to dla mnie również cenne golfowe doświadczenie, tym bardziej, że – jak muszę się pochwalić – miałem spory udział w wyniku drużyny.

W składzie zwycięskiego zespołu znaleźli się obok Iwana zawodowiec Anton Kirstein z Niemiec oraz amatorzy Michał Goli i Joanna Meronk.