Cygara & Alkohol

Share |
2012-09-17

Polska marka w koncernie LVMH

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z coraz większej popularności naszych rodzimych produktów i marek za granicą.

Na całym świecie Polska słynie m.in. z produkcji luksusowych jachtów, kosmetyków i artykułów spożywczych. Co więcej Polacy odnoszą sukcesy w dziedzinie sztuki, kultury, projektowania i modelingu. Nazwiska i twarze polskich modelek, takich jak Anja Rubik i Magdalena Frąckowiak znajdują się na okładkach zagranicznych magazynów i promują światowe domy mody. Niestety polskie produkty wciąż niechętnie sygnowane są znakiem „Made in Poland”, ponieważ producenci tkwią w przekonaniu, że Polska jest jeszcze mało atrakcyjnym krajem dla cudzoziemców. Jednak mamy się czym pochwalić.

Amatorów polskich alkoholi na całym świecie nie brakuje. Najwięcej polskich trunków sprzedaje się w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej a także coraz częściej w Azji. Nie da się ukryć, że głównym powodem tak szybkiego rozwoju polskiego rynku alkoholowego jest uzyskanie przez Polskę wyłącznego prawa do używania nazwy „Polska Wódka”. Możemy być dumni, ponieważ stała się ona gwarantem jakości i odnosi sukcesy na globalną skalę. Dowodem na wyjątkowość polskiego alkoholu jest docenienie go nawet w tych krajach, gdzie produkcja alkoholu jest długoletnią tradycją.

Najlepszym przykładem marki odnoszącej międzynarodowy sukces jest Belvedere Vodka. To nie tylko najbardziej ekskluzywna wódka na świecie wyznaczająca nowe trendy, ale również pierwsza polska marka, która stała się rozpoznawalna na tak szeroką skalę za granicą. Belvedere Vodka jest wyrazem prawdziwie luksusowego alkoholu i reprezentuje najwyższy poziom polskiej tradycji wytwarzania wysokoprocentowych trunków.

Historia międzynarodowego sukcesu tej marki sięga lat 90-tych. Wtedy to Polmos Żyradów, jedna
z największych polskich firm produkujących alkohole, postanowiła wyróżnić się i stworzyć własne unikalne marki. W efekcie w 1993 roku wyprodukowano pierwsze butelki Belvedere Vodka. Marka szybko zyskała uznanie na rynku krajowym i już na początku 1996 roku amerykański dystrybutor alkoholi Edward Jay Philips, zauroczony smakiem i jakością polskiego trunku wprowadził Belvedere na rynek amerykański, jako pierwszą w świecie luksusową wódkę. Tym samym stworzył nową kategorię wódek luksusuowych - Super Premium Vodka. W tworzeniu marki Belvedere widać pasję i zamiłowanie do jakości i piękna, stąd nazwa marki „Belvedere”, która oznacza „beautiful to see”. Charakter i filozofię która stoi za tym alkoholem oddaje również estetyczne i bardzo jakościowe opakowanie, na którym widnieje wizerunek Pałacu Belwederskiego w Warszawie. Zezwolił na to marce Belvedere, sam prezydent Lech Wałęsa.

Belvedere Vodka jest dziś symbolem międzynarodowego sukcesu polskiej luksusowej marki. Reprezentuje najwyższy poziom polskiej tradycji wytwarzania wódki. Produkowana jest wyłącznie
z najlepszego Żyta Dańkowskiego uprawianego w wybranych regionach Mazowsza, całkowicie wolna od dodatków, dopełniona wodą artezyjską, łączy ponad 600 lat doświadczenia w produkcji wódki z bezkompromisowym zobowiązaniem jakości i dziedzictwa.

Belvedere to nie tylko pierwsza ekskluzywna wódka, ale i kreator trendów oraz kurator współczesnej sztuki. Pojawia się zawsze tam, gdzie moda łączy się z muzyką w najlepszym stylu. Belvedere jest synonimem luksusu, zabawy najwyższej jakości i ekscytujących doznań. To trunek dla prawdziwych indywidualistów i koneserów nocnego życia. Nic dziwnego więc, że Belvedere Vodka serwowana jest w najlepszych klubach od Ameryki, przez Europę aż po Azję. Jest ulubioną wódką światowych celebrytów i pojawia się zawsze tam gdzie moda, muzyka i splendor m.in. w czasie Tygodni Mody w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku i Mediolanie. Podobno największymi amatorami polskiej wódki są m.in. Usher, Sophia Bush, M. J. Blige, a nawet sam książę Harry.

Obecnie Belvedere Vodka jest częścią portfolio koncernu LVMH, do którego należą m.in. marki Louis Vuitton, Loewe, Cčline, Kenzo, Givenchy, Marc Jacobs, Fendi czy Donna Karan. Dystrybutorem marki w Polsce jest Moët Hennessy Polska.