Wystrój & Dekoracja

Share |
2012-07-02

Design przez duże D

„Dizajn udomowiony” to nazwa akcji organizowanej przez wrocławską Galerię Wnętrz DOMAR. Promuje ona dobre polskie wzornictwo, marki i firmy oraz projektantów.

Przedsięwzięcie  udowadnia, że polska sztuka użytkowa prezentuje naprawdę wysoki poziom.

Organizowana od czterech lat impreza zdążyła już zdobyć miano jednej z  najważniejszych polskich wydarzeń promujących wzornictwo.

Akcję zainaugurowano podczas „Nocy z dizajnem”, w której uczestniczyli producenci, projektanci oraz osoby interesujące się polskim wzornictwem. Dla uczestników spotkania przygotowano prezentacje i wykłady. Tej nocy można było podziwiać m.in produkty i projekty nie pokazywane wcześniej w naszym kraju. W „Nocy z dizajnem” wzięło udział blisko 4 tys. osób. Firmę Chapel Parket Polska reprezentował Paweł Bekas.

- Po raz pierwszy wziąłem udział w tej akcji, ale z pewnością w przyszłym roku tu wrócę. Zainteresowanie, jakim cieszy się ten projekt przerosło moje oczekiwania. Cieszy mnie zwłaszcza to, że do Wrocławia przyjechało wielu młodych projektantów  – podkreśla P. Bekas.


Dębowe olejowane deski Chapel Parket, które zostały zaprezentowane w galerii przy ul. Braniborskiej, cieszyły się dużym zainteresowaniem. 

- Projektanci pytali o szczegóły techniczne, głównie dotyczące montażu drewna na ogrzewaniu podłogowym.  Takie spotkania stwarzają okazję do bezpośrednich rozmów o produkcie. To  bardzo istotne, zwłaszcza dla firm takich jak Chapel Parket Polska, które zamiast seryjnej produkcji oferują indywidualne rozwiązania – dodaje Paweł Bekas.

Muzyczną gwiazdą „Nocy z dizajnem” był Kuba Badach z zespołem Poluzjanci.

Tegoroczna edycja „Dizajnu udomowionego” potrwa do 30 czerwca. Do tego czasu w galerii DOMAR będzie można zobaczyć m.in. wystawę „Must have” oraz rezultaty kreatywnego projektu „Stoły za 100 zł”.

 

Chapel Parket Polska