Cygara & Alkohol

Share |
2012-05-28

Medale dla win Vina Maipo

Duży sukces odniosły wina znanego na polskim rynku chilijskiego producenta Vina Maipo podczas najnowszej edycji Concours Mondial de Bruxelles, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów jakości alkoholi na świecie.

Międzynarodowe jury przyznało złote medale aż trzem trunkom z linii Gran Devocion: Cabernet Sauvignon/Syrah i Syrah/Petite Syrah (oba z rocznika 2009) oraz Malbec/Syrah (z 2010 r.). Srebrny medal w swojej kategorii zdobyło natomiast Gran Devocion Carmenere/Syrah (rocznik 2009). Konkurencja była tym razem wyjątkowo duża, o najwyższe laury rywalizowało bowiem prawie 8400 win z 52 krajów.


Nagrodzone trunki to wina z segmentu premium, pochodzące z winnic w chilijskich dolinach Maule i Itata, a dojrzewająco przez 14 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Są to już kolejne nagrody, przyznane im na światowej rangi konkursach. Na przykład tylko w ubiegłym roku Gran Devocion Cabernet Sauvignon/Syrah zostało uhonorowane m.in. złotymi medalami na Selection Mondiales des Vins Canada oraz Mundus Vini, a prestiżowy magazyn winiarski „Wine Spectator” przyznał mu tytuł „The Best Wine of the Week”.


Wyłącznym importerem i dystrybutorem produktów Vina Maipo na polskim rynku jest firma Partner Center.