Share |

Restauracja Copernicus

Restauracja Copernicus otrzymała rekomendacje przewodnika Michelin na 2011 r.

OPIS FIRMY

Gotyckie mury mieszczą jedną z najbardziej ekskluzywnych restauracji w Polsce. Świetną kuchnię oraz dyskretny personel Copernicusa, uznali zarówno poeci – laureaci Nagrody Nobla – Czesław Miłosz i Wisława Szymborska, jak i politycy: Vaclav Havel i Helmut Kohl.
Podczas zeszłorocznej, drugiej edycji Festiwalu Kulinarnego Wine & Food Noble Night Restauracja Copernicus zdobyła I miejsce w kategorii „Danie Główne” za pierś perliczki w słodkiej pomadzie z karczochami.

Restauracja Copernicus otrzymała liczne nagrody, m.in.:
2004, 2003 – Najwyższe wyróżnienie Pascala, wydawcy informatora Hotele i Restauracje w Polsce, w kategorii: obiekt z wyjątkowym klimatem.
2003 – Hotel Copernicus zwycięzcą rankingu tygodnika Newsweek za najlepszy lokal, kuchnię i serwis w roku 2003.
Restauracja: 22 miejsca.
Kawiarnia na patio: 12 miejsc.
Sala Kominkowa: 25 miejsc.

Goście hoteli należących do grupy Likus Hotele & Restauracje otrzymają 10% rabatu w każdej restauracji grupy.

Menu
Potrawy serwowane przez mistrzów kucharskich Copernicusa uczyniły hotelową restaurację jedną z najsłynniejszych w kraju. Obsypana nagrodami, wyróżniona przez Michelina, codziennie zaprasza smakoszy na wyprawę na szczyty smaku.
Maestro tradycyjnie hołduje dawnej dworskiej kuchni polskiej, jednak zawsze poleca coś intrygująco nowego. Oprócz zwyczajowego menu polskiego i międzynarodowego pojawia się zatem często menu specjalne.

 
Lokalizacja
Kanonicza jest jedną z najbardziej malowniczych ulic starego Krakowa. Od początku XIV w. tu właśnie – w cieniu Wawelu – budowali swe domy i pałace oraz zamieszkiwali zamożni kanonicy katedralni, należący do elity intelektualnej kleru katolickiego w diecezji. Dom nr 16 od wieków należał do kapituły katedralnej, stanowiącej intelektualną i finansową elitę stolicy Polski owych czasów. Zawitał tu ponoć nawet sam Mikołaj Kopernik. Budynek należy do najciekawszych zabytków średniowiecznej architektury rezydencjonalnej w mieście. W jej wiekowych wnętrzach mieści się Restauracja Copernicus