Share |

Rosa Private Golf Club

OPIS FIRMY

Pole golfowe w Konopiskach jest jedną z największych inwestycji golfowych tego typu w Polsce. Podczas prac przesunięto 1 000 000 m sześciennych ziemi. Stworzony w ten sposób kompleks połączonych kaskadami zbiorników wodnych ma powierzchnię 14 ha. Różnica poziomu wód w jeziorach wynosi 8 m. Greeny o średniej powierzchni 700 metrów kwadratowych zbudowane zostały według standardów USGA.

Pole golfowe w Konopiskach położone jest ok. 14 km od centrum Częstochowy. Niewątpliwie jest to jedna z największych inwestycji golfowych tego typu w Polsce. Przy realizacji projektu architekta Hansa - Georga Erhardta (projektował między innymi Fontana GC w Baden / Wiedeń) pracowało 6 specjalistów z dziedziny budowy pól golfowych z USA, Anglii, Szkocji, Walii.

Podczas prac przesunięto 1000 000 m sześciennych ziemi. Stworzony w ten sposób kompleks połączonych kaskadami zbiorników wodnych ma powierzchnię 14 ha. Różnica poziomu wód w jeziorach wynosi 8 m. Greeny o średniej powierzchni 700 metrów kwadratowych zbudowane zostały według standardów USGA.

Na polu do gry zasiane są cztery gatunki trawy do podlewania której wykorzystuje się najnowocześniejszy system nawadniania amerykańskiej firmy Rain Bird. Woda rozprowadzana jest 50 km siecią rur znajdująca się pod powierzchnia pola do 1200 zraszaczy .
Doskonałą jakość pola zapewnia doświadczony już zespół ludzi, mających do dyspozycji najnowocześniejsze maszyny.

Kompleks golfowy składa się:

    * 18-dołkowego pola klasy mistrzowskiej
    * driving range z 80 stanowiskami w tym 14 zadaszonych
    * putting green o powierzchni 1500 metrów kwadratowych
    * chiping green
    * bunkrów treningowych