Share |

Jubiler Pluciński

OPIS FIRMY

Tradycja jubilerstwa i złotnictwa jest kultywowana w mojej rodzinie od ponad 60 lat. Umiłowanie zawodu, ciągłe dążenie do perfekcji, satysfakcja z posiadanej wiedzy, to idee przekazywane z pokolenia na pokolenie, zapoczątkowane przez seniora rodu Romualda Plucińskiego - wielce zasłużonego Mistrza Złotniczego. W dowód uznania profesjonalizmu i artystycznych dokonań zostałem uhonorowany w 1987 roku dyplomem Ministra Kultury i Sztuki "Mistrz Rzemiosła Artystycznego" .

W Polsce do 1989r., istniał prawny zakaz prowadzenia przez prywatne firmy działalności handlowej w branży złotniczej i jubilerskiej. Stąd bieżąca historia mojej firmy jest odzwierciedleniem możliwości rozwoju tego segmentu rynku, po zmianach ustrojowych w Polsce. Moim celem stało się wykreowanie popytu na produkty jubilerskie i zegarmistrzowskie najwyższej jakości, niedostępne wcześniej na polskim rynku. Moja firma działa w Poznaniu, stolicy Wielkopolski, od wieków najbardziej prężnego gospodarczo regionu Polski. 


Rozpoczęte przeze mnie, wręcz pionierskie działania rynkowe, wkrótce zaczęły przynosić efekty. Nawiązałem kontakty z firmami, których nazwy są synonimem luksusu, prestiżu i perfekcji wykonania produktu. Wyroby tych marek stały się poszukiwanym towarem wśród moich klientów.


Jestem - jednym z kilku w Polsce - właścicielem rodzinnej firmy prowadzącej ekskluzywne salony jubilerskie, w których sprzedaje się luksusowe zegarki i wyroby jubilerskie. Ponadto oferuję także biżuterię z platyny i złota, z brylantami i innymi szlachetnymi kamieniami z własnego atelier i wg własnych autorskich wzorów .

W ciągu kilkunastu lat prowadzenia firmy w nowych warunkach wypracowałem filozofię promocji produktu i podejścia do klienta. Stały wzrost gospodarczy Polski, zwiększona siła nabywcza złotówki i szybko rosnąca majętność Polaków - tworzenie się klasy średniej i wyższej - spowodowały naturalne zainteresowanie i potrzebę posiadania luksusowych atrybutów codzienności, w tym także wyrobów jubilerskich. Zwiększa się liczba klientów poszukujących najbardziej prestiżowych marek dostępnych do tej pory tylko za granicą.

W moich salonach sprzedaży staram się stworzyć atmosferę właściwą dla miejsca, w którym podejmuje się decyzje o wyborze i zakupie przedmiotów luksusowych i bardzo osobistych zarazem. Nade wszystko cenię możliwość bezpośredniego kontaktu z klientami - to jedna z dewiz naszej rodzinnej firmy. Znając upodobania, charakter pracy i stanowisko klienta potrafię doradzić tak, aby zakupiony produkt stał się źródłem radości, satysfakcji i prestiżu. Wychodzę z założenia, iż sprzedać to też znaczy zapewnić opiekę nad produktem. Dlatego staram się zapewnić serwis. Zatrudniam wysokiej klasy specjalistów i złotników z odpowiednimi kwalifikacjami. Pracownie wyposażyłem we wszystkie niezbędne narzędzia. Takie działania zaprocentowały wzrostem zaufania do mojej firmy i produktów, które oferuję.