Share |

Coccinelle

Kolekcja wiosna lato 2017

OPIS FIRMY

Cała historia  ma swoje początki w 1978r., gdzie na małej prowincji Parmy Giacomo Mazzieri wraz z dwoma synami powołał do życia markę COCCINELLE. W początkowym okresie działalności włoska marka skupiona była na torbach kreujących nowoczesną kobietę - dynamiczną, elegancką i zawsze na czasie. Pod koniec lat ’90 Coccinelle rozpoczyna podbój nowych krajów, otwierane są nowe salony monobrand’owe oraz liczne salony franchisingowe
      
Flagowe salony są już Mediolanie, Londynie, Warszawie a nawet w Tokio.
     
Obecnie Coccinelle w swojej ofercie proponuje całe zestawy akcesoriów zaczynając od toreb przez obuwie, paski, portfele a nawet biżuterię. Wyjątkowe cech marki to jej niepowtarzalny styl oraz bardzo wysoka jakość produkcji, łączenie innowacji z tradycją i ciągłe poszukiwanie nowych wzorów, materiałów oraz technik produkcji.

Intuicja i pasja

Firma produkuje i sprzedaje ponad milion sztuk rocznie. Cenne skóry są wyprawiane ręcznie przez wykwalifikowanych garbarzy przy użyciu wyrafinowanych technik rzemieślniczych. Poszukiwanie jest strategicznym zagadnieniem umożliwiającym kreację nowego produktu w każdej kolekcji oraz przewidywanie nadchodzących trendów. Od idei poprzez szkic, prototyp, aż po sam przedmiot zainteresowania, każda rzecz powstaje z instynktownego wyczucia, intuicji i kreatywności.

Misja

Wywołanie emocji i satysfakcji u kobiet poprzez reprezentowanie różnorodnych stylów w liniach, które zawsze są modne, eleganckie a przede wszystkim użyteczne i praktyczne. Podstawowy celem jest rozwój firmy i umacnianie wizerunku marki na całym świecie. Symbol biedronki już niedługo będzie rozpoznawalny na całym międzynarodowym rynku. Swój ogromy sukces marka zawdzięcza ludziom, którzy pracują ze skromnością, uczciwością i w duchu współpracy po to by osiągać priorytetowe cele.

Showroom

Pełen blichtru showroom Coccinelle znajduje się w samym centrum włoskiej stolicy mody, Mediolanie. W oprawie splendoru XVIII-wiecznego Pałacu Valerio, na ulicy Borgonuovo 24. Prestiżowy pałac z widokiem na wspaniałe ogrody i otaczający go dziedziniec jest otwarty dla publiczności raz w roku dzięki Stowarzyszeniu Zabytków Budownictwa. Showroom Coccinelle został stworzony z typowo włoskim splendorem.