Share |

ASUS

OPIS FIRMY

Nazwa ASUS pochodzi od czterech ostatnich liter słowa Pegasus (Pegaz) – skrzydlatego konia z greckiej mitologii reprezentującego inspirację sztuki i nauki. ASUS uosabia siłę, kreatywność i czystość, których symbolem jest owo dostojne, mitologiczne stworzenie. Poprzez każdy produkt wypuszczony na rynek, firma wzbija się na nowe szczyty jakości i innowacyjności.

Poprzez ciągłe wprowadzanie innowacji, firma ASUS dąży do doskonałości pod względem technologii i estetyki. Stawiamy się w roli swoich klientów, aby w pełni zrozumieć ich potrzeby. Dzięki temu tworzymy produkty, które przewyższają ich oczekiwania.

Filozofia projektowania

ASUS Design tworzy rozwiązania, które przypadną do gustu naszym klientom. Na proces projektowania składają się badania, wczesne przewidywanie i dobrze zaplanowane wykonanie. Mamy globalną wizję i koncentrujemy się na naszych mocnych stronach, warunkach i dziedzictwie różnych miejscASUS, firma zajmująca się technologiami, zatrudniająca ponad dziesięć tysięcy osób na całym świecie i posiadająca najlepsze zespoły badawczo-rozwojowe, znana jest z tego, że dostarcza najwyższej jakości innowacyjne produkty. Jako lider w dobie komputerów, ASUS oferuje pełen katalog produktów na nowe tysiąclecie.

Firma ASUS wielką wagę przywiązuje do innowacyjności i jakości, co dobrze obrazuje slogan firmy - „Inspirująca innowacja • Wieczna doskonałość" (Inspiring Innovation • Persistent Perfection), - oraz liczne pochwały, jakie firma otrzymuje każdego roku ze strony mediów, przedstawicieli branży i instytucji rządowych. W roku 2008 firma ASUS otrzymała 3056 nagród – to średnio ponad 8 nagród dziennie. Dochód firmy w tym samym roku wyniósł 8,1 miliarda dolarów. Firma uplasowała się na szczycie listy Taiwan’s Top 10 Global Brands w kategorii Sprzęt IT. Wartość firmy osiągnęła 1,324 miliarda dolarów. Firmę ASUS można także znaleźć w pierwszej dziesiątce przedsiębiorstw IT na liście „InfoTech 100” czasopisma BusinessWeek, gdzie znajduje się nieprzerwanie od jedenastu lat.

Zainspirowana różnorodnymi potrzebami konsumentów, firma ASUS za główny cel postawiła sobie tworzenie prawdziwie innowacyjnych rozwiązań, które z kolei zainspirują konsumentów do zdobywania nowych szczytów produktywności i rozrywki. Dzięki zrozumieniu potrzeb, jakie ma dziś skomputeryzowany dom, skomputeryzowane biuro i skomputeryzowana osoba, ASUS wielokrotnie już był pionierem – na przykład wprowadził na rynek laptopy Eee PC™, wykazał się pomysłowością stosując materiały odnawialne, takie jak skórę i bambus, czy opatentowaną, energooszczędną technologię Super Hybryd Engine w notebookach i płytach głównych. Będąc wielokrotnie pionierem w dziedzinie innowacji, trendów i technologii, które miały duży wpływ na życie klientów i całego świata, ASUS ma nadzieję wpływać nie tylko na rynek, ale i na mentalność ludzi.

Aby osiągnąć sukces na bardzo konkurencyjnym rynku IT, firma ASUS skupia się na szybkim dostarczaniu produktów, na minimalizacji kosztów i obsłudze klienta. Dlatego każdy pracownik firmy stara się opanować „sposób na pełne zarządzanie jakością firmy ASUS”, aby osiągnąć „wieczną doskonałość”, którą obiecuje marka. Kierując się tymi zasadami, firma wypracowała doskonałe metody projektowania, zastosowania technologii oraz osiągania wysokiej jakości i najlepszej wartości w stosunku do kosztów. Metody te stały się naszym przepisem na sukces, a nasze produkty podbiły serca klientów.


Wizja korporacji

Firma ASUS ma na celu dostarczanie innowacyjnych produktów elektronicznych, które ułatwią życie klientom i pozwolą im uwolnić ich pełen potencjał. Produkty firmy ASUS reprezentują to, co najlepsze w technologii. Zapewniają najwyższą wydajność i estetykę, dopasowują się do każdego stylu życia, zawsze i wszędzie.


Misja i filozofia

Misją firmy ASUS, jednego z najważniejszych graczy na rynku IT, jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą przedsiębiorcom i zwykłym ludziom wykorzystać w pełni swój potencjał. Filozofią firmy przy projektowaniu produktów jest skupienie się na podstawach i podejmowaniu kolejnych kroków dopiero, kiedy te podstawy zostaną osiągnięte. Rezultatem są niezawodne części do komputerów, takie jak płyty główne, karty graficzne i napędy optyczne. ASUS prowadzi obecnie ponad 16 linii produkcyjnych, w tym rewolucyjne urządzenia Eee, systemy Barebone, serwery, notebooki, komputery kieszonkowe, urządzenia sieciowe, urządzenia komunikacji szerokopasmowej, monitory LCD, telewizory, urządzenia bezprzewodowe oraz produkty CTP (płyty montażowe, zasilacze i systemy chłodzenia).


Realizowanie naszej misji

Firma ASUS realizuje swoją misję poprzez Zamiłowanie do Technologii, Skupienie się na Jakości,
Długoterminowe Relacje oraz Wytrwałość. Zamiłowanie do Technologii

Technologia odgrywa centralną rolę w działalności firmy. Dlatego zawsze inwestujemy w badania i rozwój, aby móc dostarczyć najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania dla przedsiębiorstw i osób prywatnych.


Skupienie się na Jakości

Dla firmy ASUS jakość jest bardzo ważna. Cały czas ulepszamy nasze metody zarządzania jakością, aby nasi klienci otrzymywali produkty najwyższej jakości w najbardziej korzystnej cenie.


Długoterminowe Relacje

Niezależnie od tego, kim są nasi partnerzy – klientami, przedstawicielami mediów, udziałowcami,  konsumentami – zawsze chcemy utrzymywać z nimi dobre, silne relacje. To jeden z najważniejszych  wyznaczników naszego sukcesu.


Wytrwałość

Wszystkich pracowników firmy ASUS łączy wspólne poczucie celu. Doskonale radzimy sobie pod presją i zawsze szukamy nowych wyzwań. Pracujemy, aby zrealizować wspólną misję – dawać ludziom nowoczesne rozwiązania IT.