Share |

Lindt

Odkryj najwyższej jakości czekoladę tworzoną z pasją i doświadczeniem przez szwajcarskich Maitre Chocolatiers Lindt

OPIS FIRMY

Dlaczego czekolada Lindt jest tak wyjątkowa?

Produkcja wykwintnej czekolady wymaga nie tylko umiejętności, ale także pasji. Dlatego czekolada Lindt tworzona jest przez elitarne grono Maîtres Chocola-tiers. Od ponad 150 lat ulepszają i przekazują z pokolenia na pokolenie sekret jej receptury. Czekolada Lindt produkowana jest z najwyższej jakości składników wykorzystanych w niepowtarzalnych smakowych kreacjach.

Kakao – esencja smaku

Sercem każdej czekolady jest kakao. Zmielone ziarna kakaowca w czekoladzie Lindt pochodzą z wybranych plantacji z Afryki oraz Ameryki Południowej. To właśnie dzięki temu zawdzięczamy jej wyjątkowy smak oraz strukturę. By uwolnić głębię smaku zaklętą w ziarnku kakaowca, należy go wyprażyć w odpowiednich warunkach i w odpowiedni sposób. Maîtres Chocolatiers do dziś stosują w tym procesie sprawdzoną technologię sprzed lat.


Sztuka konszowania

Najbardziej charakterystyczną cechą czekolady Lindt jest to, że po prostu rozpływa się w ustach. A wszystko dzięki mistrzowi Rodolphe Lindt, który w 1879 wynalazł proces konszowania, nadający czekoladzie niepowtarzalną jedwabistość. Wyprażone ziarna kakao są mielone i dokładnie mieszane w wysokiej temperaturze z innymi wyselekcjonowanymi składnikami. Proces ten może trwać od wielu godzin do nawet kilku dni. Dopiero po uzyskaniu aksamitnej konsystencji i wydobyciu pełni aromatu konszowanie jest zakończone.

Wyselekcjonowane składniki

Czekolada Lindt to wyjątkowe składniki skomponowane według tradycyjnych receptur. Orzechy laskowe dostarczane są z rejonów Piedmontu, migdały z Kalifornii. Nugat wytwarzany jest przez Maîteres Chocolatieres. Nie można również zapomnieć o mleku pochodzącym z wyselekcjonowanych mleczarni. Sztuka tworzenia niezapomnianych kreacji smakowych. Wyjątkowy smak oraz sposób w jaki czekolada Lindt rozpływa się w ustach jest triumfem Maîtres Chocolatieres. Finezja z jaką dobierają składniki podczas produkcji coraz to nowych smaków czekolady, ich zaangażowanie, precyzja i pasja są prawdziwą sztuką.

 

Historia firmy Lindt & Sprungli

Posiadając 8 punktów produkcyjnych w Europie i USA oraz firmy dystrybucyjne na 4 kontynentach Lindt & Sprüngli postrzegani są jako lider rynku jakościowej czekolady premium. Firma oferuje szeroki wybór wysokiej jakości wyrobów czekoladowych premium w ponad 80 krajach na świecie. W ciągu 158 lat istnienia firma stała się jedną z najbardziej innowacyjnych w segmencie czekolad premium.

Początek firmy datuje się na rok 1845, gdy ojciec i syn po raz pierwszy wyprodukowali twardą czekoladę w swojej małej cukierni Sprüngli & Son będącej spółką cywilną. W 1898 została ona przekształcona w spółkę akcyjną. Rok później firma kupiła zaplecze produkcyjne oraz (ówcześnie już sławną) markę Lindt od Rodolphe’a Lindta. W tym samym czasie została zmieniona nazwa firmy na istniejącą do dzisiaj Chocoladefabriken Lindt & Sprüngli AG. Od tamtego czasu przedsiębiorstwo stale się rozwijało, przekształcając się w międzynarodową grupę poprzez nabywanie i przejmowanie licencji na całym świecie.

W 1994 firma przekształciła się w holding. Od 1986 akcje holdingu są notowane na szwajcarskiej giełdzie. Dziś forma zatrudnia ponad 6000 pracowników na całym świecie. Łączna sprzedaż netto w 2003 roku wyniosła 1,8 mld CHF. Obecnie zaplecze produkcyjne firmy jest wyposażone w nowoczesny, sterowany komputerowo, wysokowydajny sprzęt zaliczający się do najbardziej zaawansowanych w tej dziedzinie produkcji.

Marka Lindt jest postrzegana na całym świecie jako synonim czekolady najwyższej jakości. Lindt & Sprüngli jest obecnie najważniejszym pracodawcą w przemyśle na lewym brzegu jeziora Zurich a firma jest w pełni świadoma swoich społecznych zobowiązań, zwłaszcza w swojej tradycyjnej siedzibie. Z tego powodu firma pozostała wierna swojej historycznej lokalizacji w Kilchbergu utrzymując tam swoją centralę szwajcarskiego oddziału oraz całego holdingu od ponad 100 lat.

„Schoggi” w Kilchbergu, jak zdrobniale nazywają fabrykę okoliczni mieszkańcy, już z daleka jest łatwo rozpoznawalna. W części budynku, poddawanego przez lata licznym przeróbkom zachowano stary ceglany mur - wyraźne świadectwo pionierskich czasów firmy.

 

Nasze kredo

Jesteśmy międzynarodową organizacją powszechnie uznawaną za lidera na rynku najwyższej jakości wyrobów czekoladowych. Dążymy do osiągnięcia doskonałości w wykorzystaniu możliwości rynków światowych.

Dogłębnie rozumiemy i znamy naszych klientów, ich przyzwyczajenia, potrzeby, zachowania i nastawienie. To właśnie zrozumienie stanowi podstawę do kreowania nowych produktów i proponowania najwyższej jakości usług.

Nigdy nie będziemy ulegać kompromisom w odniesieniu do jakości naszych produktów, ich opakowania i wykonania. Nasza organizacja przyciąga i sprawia, że pracują z nami najlepsi. Zachęcamy do tworzenia i nagradzamy za nowe pomysły, indywidualną inicjatywę i zdolności organizacyjne ludzi, którzy wspomagają kierowanie naszą organizacją.

Szacunek dla indywidualności, zaufanie i zasady fair play to cechy mogące scharakteryzować nasz stosunek do pracowników. Współpraca w grupie we wszystkich dziedzinach, podział zdań i odpowiedzialności, oraz regionalizacja stanowią wymogi organizacyjne pomagające w stworzeniu sprawnie funkcjonującego zespołu ludzi gotowych do pracy nad osiągnięciem wspólnego sukcesu.

Będziemy dążyć do dalszego rozwoju profesjonalizmu naszych pracowników, oraz ułatwiać przepływ informacji i zrozumienie pomiędzy wszystkimi działami. Nasz partnerski stosunek do konsumentów, klientów i dostawców jest rozwijający i przynosi wzajemne korzyści. Głębokie zrozumienie potrzeb naszych klientów i konsumentów oraz poznanie celów i strategii naszych dostawców pozwala nam budować wzajemnie korzystne, długofalowe kontakty.

Chcemy być postrzegani jako firma dbająca o otoczenie i środowisko w którym wszyscy żyjemy i pracujemy. Ochrona środowiska odgrywa coraz ważniejszą rolę w procesie podejmowania przez nas decyzji. Szanujemy i czujemy się odpowiedzialni za potrzeby otoczenia, w którym żyjemy.

Pomyślne poszukiwanie nowych rozwiązań gwarantuje naszym udziałowcom atrakcyjną, długoterminową inwestycję i niezależność naszej firmy. Chcemy kontrolować naszą przyszłość. Niezależność poprzez lepszy rozwój pozwoli nam utrzymać tę kontrolę.