Share |

W.KRUK

Tworząc biżuterię łączymy tradycję z aktualnymi trendami Świata Jubilerskiego

OPIS FIRMY

- jest najstarszą firmą jubilerską w Polsce, która rozpoczęła działalność w 1840 roku.


- to ekspert w jubilerstwie, który łączy czteropokoleniową tradycję działania z najmodniejszymi trendami złotego świata jubilerskiego.


- jako ekspert w brylantach, zarejestrował jako pierwsza firma jubilerska w Polsce, pierścionek z brylantem - Jedyny®.


- jako ekspert w biżuterii, wprowadził do swoich salonów biżuterię z krzemieniem pasiastym, rozpowszechniając tym samym ten niezwykły unikat geologiczny występujący w jednym miejscu na Ziemi, w gminie Ożarów, koło Sandomierza.


- co roku prezentuje autorskie kolekcje tworzone przez Annę Orską – łączą one świeżość spojrzenia z ekspresją, czerpiąc z kultury Polskiej to co najlepsze.


- to ponad 40 salonów jubilerskich, zlokalizowanych w dużych ośrodkach miejskich oraz centrach handlowych na terenie całej Polski.


- spółka publiczna notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2002 roku.
 

 

Nasza misja

Poprzez sieć markowych sklepów detalicznych chcemy oferować polskim klientom w wyższym i średnim przedziale dochodu luksusowe produkty i usługi, które spełnią ich marzenia i przewyższą ich oczekiwania, przy akceptowalnym poziomie zysku przez akcjonariuszy.

Historia

Firma W.KRUK jest najstarszą firmą jubilerską w Polsce i jedną z niewielu firm na rynku polskim, które mogą się poszczycić tak długą tradycją. Firma wywodzi się z Poznania, gdzie ma główną siedzibę. Tam przed ponad 160 laty przodkowie Wojciecha Kruka, współwłaściciela firmy, stworzyli podwaliny firmy w postaci małego warsztatu jubilerskiego. Rodzinny zakład szybko przekształcił się w prężnie działające przedsiębiorstwo.

Dziś firma rozwija się dynamicznie ciągle wzbogacając swoją ofertę. W maju 2001 firma wprowadziła na rynek nowatorską markę KRUK Fashion skierowaną do najbardziej wymagającego klienta, świadomego i zorientowanego w trendach modowych. Kolekcja przełamała stereotypy panujące na polskim rynku jubilerskim i została znakomicie przyjęta przez klientów.

W 1993 roku rozpoczął się proces tworzenia Grupy Kapitałowej Spółki specjalizującej się w oferowaniu dóbr luksusowych. W roku tym jednostkami zależnymi od Spółki stały się Rytosztuka Sp. z o.o. oraz Jubilart Sp. z o.o., a w 2000 roku DCG S.A.

W 2002 roku, czyli w 162. roku istnienia, firma W.KRUK osiągnęła kolejny etap rozwoju, debiutując na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Działalność Grupy Kapitałowej W.KRUK

Grupa Kapitałowa W. KRUK jest wiodącą spółką działającą na polskim rynku dóbr luksusowych, zarządza marką jubilerską W. KRUK oraz ekskluzywną marką odzieżową Deni Cler. Podstawową działalnością Grupy Kapitałowej W. KRUK jest projektowanie, wytwarzanie oraz dystrybucja markowych, najwyższej jakości dóbr luksusowych - wyrobów jubilerskich, renomowanych szwajcarskich marek zegarków oraz odzieży damskiej. Firma posiada ponad 60 salonów, zlokalizowanych w dużych ośrodkach miejskich oraz centrach handlowych na terenie całej Polski.

Grupa Kapitałowa rozwija się niezwykle dynamicznie. Co roku wzbogaca swoją ofertę, wprowadzając nowe kolekcje i marki. Dynamiczny rozwój sieci sprzedaży, przemyślana, kompletna i nowatorska promocja marek oraz stałe podnoszenie atrakcyjności oferowanych wyrobów, przekłada się z roku na rok na wzrost przychodów ze sprzedaży oraz generowanych zysków.

Spółki należące do Grupy Kapitałowej W.KRUK:

W.KRUK S.A.
ul. Pułaskiego 11-17
60-607 Poznań
tel. 61 858 98 00
fax. 61 852 11 22
www.wkruk.pl

DCG S.A.
ul. Bystrzycka 81A
04-907 Warszawa
tel. 22 872 44 43
fax. 22 872 46 33
www.denicler.eu