Share |

Dyrberg/Kern

OPIS FIRMY

Duńska firma Dyrberg/Kern powstała w roku 1985. Jej założyciele, Gitte Dyrberg i Henning Kerna, absolwenci Szkoły Designu w Kopenhadze, na początku projektowali odzież damską. Oficjalnie, jako marka Dyrberg/Kern, zaprezentowali się w roku 1987, podczas pokazów mody Copenhagen Fashion Fair.

W roku 1990 duet zaczął tworzyć kolekcje biżuterii, które przyniosły im międzynarodową sławę i sukces. Ich styl bazuje na tradycjach skandynawskich, ale nie jest wyłącznie "nordycki". To mieszanka ich własnych pomysłów i światowych trendów, trafiająca w gust kobiet w każdym wieku i na całym świecie. Klasyczne, ponadczasowe projekty nie tracą szybko na aktualności - są modne dłużej niż jeden sezon.

Marka Dyrberg/Kern słynie z miłości do kolorowych kamieni szlachetnych (wszystkie są ręcznie cięte) oraz wyjątkowej precyzji wykonania. Szczególną wagę przywiązuje do jakości używanych materiałów. Projektanci tworzą dwie kolekcje rocznie.

Czysty, bezkompromisowy styl Dyrberg/Kern widoczny jest nie tylko w projektach biżuterii, ale również w opakowaniach produktów, reklamie oraz wystroju salonów tej marki.