Share |

Krakowski Warsztat Jogi

Promujemy zdrowy i świadomy styl życia

OPIS FIRMY

Krakowski Warsztat Jogi zajmuje się promowaniem zdrowego i świadomego stylu życia. 
Jest miejscem pracy z ciałem i umysłem. 
Miejscem twórczego spotkania ze swoim wnętrzem.
Przestrzenią odkrywaną w spotkaniu z innymi.

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się inicjatywą promującą zdrowy styl życia. Podstawą naszej działalności są zajęcia hatha jogi według metody B.K.S. Iyengara. Zajęcia prowadzi zespół doświadczonych, dyplomowanych nauczycieli rekomendowanych przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, w siedzibie zlokalizowanej nieopodal Starego Miasta, przy ul. Józefitów. Wysoką jakość usług świadczonych w miłej, kameralnej atmosferze odzwierciedlają setki zadowolonych klientów, o których zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie dbamy od 2005 r.

Dlaczego joga?
Hatha joga według metody B.K.S. Iyengara należy obecnie do najbardziej popularnych na świecie. O jej popularności decyduje niezwykle dopracowany, racjonalny i szczegółowy sposób pracy z ciałem, oraz autorski system przyrządów pozwalający na praktykę osobom w każdym wieku i stanie zdrowia. Rozwijanie uważności w pracy z ciałem wpływa poznawczo na stan umysłu i emocji praktykującego. Kształtując i odprężając ciało, jednocześnie rozwijamy i relaksujemy umysł. Odczuwalne efekty regularnej praktyki asan ( pozycji jogicznych) i pranayam (ćwiczeń oddechowych) to także:


- poprawa nastroju i subiektywnego postrzegania własnej osoby
- większa równowaga psychiczna 
- poprawa koncentracji i funkcji intelektualnych, pogłębienie percepcji
- lepsza ogólna wydolność organizmu i łatwiejsze radzenie sobie ze stresem
- poprawa w funkcjonowaniu organów wewnętrznych i w profilu biochemicznym organizmu przekładająca się również na poprawę … w wyglądzie.


Charakterystyczne dla tej metody jest ćwiczenie według konkretnych sekwencji i grup asan, z których każda wywołuje odmienne efekty psychofizyczne; pozycje stojące wzmacniają i silnie tonizują organizm; skłony do przodu działają uspokajająco; wygięcia w tył energetyzują ciało i poprawiają nastrój; pozycje odwrócone mają natomiast najsilniejsze działanie regeneracyjne.  
Asany z poszczególnych grup można układać w odpowiednie zestawy zależnie od wieku, stanu zdrowia, czy samopoczucia. Regularne zajęcia dla osób o różnym poziomie zaawansowane uzupełnione są o klasy specjalistyczne:


 Joga dla kręgosłupa
 Praktyka kobieca, której uczestniczkami są również Panie w ciąży.


 Prowadzący są wykwalifikowanymi nauczycielami tj. odbyli wieloletnie szkolenie, a jakość ich pracy jest stale weryfikowana przez wielostopniowy system egzaminacyjny oraz udział w konwencjach, warsztatach i kursach szkoleniowych organizowanych w kraju i za granicą – w tym również w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Indiach.

Taniec indyjski
Dodatkową aktywnością Warsztatu są zajęcia z klasycznego tańca indyjskiego Bharatanatyam, oraz okresowe warsztaty tańca Bollywood. Zajęcia prowadzone są przez Ewę Wardzałę - absolwentkę Indianistyki UJ, stypendystkę Indian Council for Cultural Relation w dziedzinie klasycznego tańca indyjskiego. Z jej inicjatywy powstał przy Warsztacie zespół taneczny Natyalaya.
Bharatanatyam jest jednym z klasycznych tańców indyjskich. Pochodzi południa Indii, gdzie był częścią rytuału świątynnego. Charakterystycznym dla Bharatanatyam jest wystukiwanie rytmu stopami, gesty rąk, oraz mimika twarzy odzwierciedlająca stan emocjonalny odgrywanych postaci.
Służy to stworzeniu odpowiedniego nastroju u odbiorcy, tzw. smaku przedstawienia - rasa. 
Odpowiedni smak wywołuje stan zachwytu estetycznego, co jest celem szerzej pojętej sztuki indyjskiej.

Ponadto
- cenione w środowisku warsztatowe sesje tematyczne dla początkujących i zaawansowanych prowadzone również przez zaprzyjaźnionych, starszych stopniem nauczycieli z Polski i zagranicy
- atrakcyjne sesje wyjazdowe w Polsce i za granicą
- warsztaty technik świadomej pracy z ciałem (m.in. metoda feldenkraisa, pilates, indyjska sztuka walki kalarippayattu)
- warsztaty taneczne (bahratanatyam, Bollywood, orientalny taniec brzucha)
- warsztaty rozwoju osobistego
- spotkania ze sztuką

Krakowski Warsztat Jogi współpracuje z wieloma inicjatywami, wspierającymi szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną, oraz rozwój osobisty. Należą do nich między innymi:


 Stowarzyszenie Wspierania Onkologii „UNICORN”
 Gabinet Zdrowego Kręgosłupa Sebastiana Bartoszewicza
 Warsztaty Psychologiczne „Moja Broszka” – Joanna Janisiewicz, Mariola Wereszka
 Gabinet Masażu „Pomarańcza” – Sabina Bisztyga
 www.pracazcialem.pl – Adam Polański (Integracja Strukturalna metodą dr Idy Rolf), Jacek Paszkowski (Metoda Feldenkraisa)

 W 2007 r. Krakowski Warsztat Jogi nawiązał współpracę z Benefit Systems Sp. z o.o.
W VII 2008 z FitFlex Sp. z.o. Obie firmy świadczą usługi w zakresie dodatkowych świadczeń pracowniczych i pakietów motywacyjnych dla Klientów korporacyjnych.