Share |

Signature Restaurant

Oryginalne miejsce w centrum Warszawy

OPIS FIRMY

Warszawa jest miastem, w którym na każdym rogu znaleźć można restauracje i kawiarnie. Restauracja Signature, mieszcząca się w samym centrum, przy ulicy Poznańskiej 15, należy jednak do tych miejsc, które wyróżniają się wysublimowanymi, oryginalnymi połączeniami smakowymi oraz designerskim wnętrzem.

Warszawska restauracja Signature powstała w 2013 roku w odrestaurowanej kamienicy z XIX wieku. Aranżując wnętrza lokalu zadbano o to, aby uszanować historię budynku, w którym przed wojną mieściła się  ambasada sowiecka. Doskonale zachowane zdobienia przedstawiające sierp i młot oraz klasyczne kolumny wraz z designerskimi fotelami, krzesłami zaprojektowanymi w latach 60-tych przez Oswalda Haerdtl'a, fotografiami autorstwa Miltona Green'a, tworzą niespotykaną nigdzie indziej przestrzeń. Oryginalności temu miejscu dodaje także patio, utrzymane w kontrastującej kolorystyce czerni i bieli. W cieplejsze dni na gości czeka letni ogródek zachwycający swoją elegancją.

Prawdziwym magnesem, który przyciąga do Signature miłośników dobrej kuchni, jest oryginalna karta dań oparta w 90% na produktach z eko-upraw. Znakiem rozpoznawczym są tu przede wszystkim niebanalne połączenia smakowe inspirowane sztuką kulinarną takich mistrzów jak: Thomas Keller czy bracia Roca.
„Kuchnia Signature to świadome gotowanie, bez chemii, bez oleju palmowego. Chcemy podawać po prostu dobre jedzenie. Ma być sezonowe i najzdrowsze jakie można podać. No i do tego w przyzwoitych cenach.” tłumaczy Wojciech Kilian – szef Kuchni

Jakość i oryginalne kompozycje kuchni Signature potwierdzają prestiżowe nagrody i wyróżnienia z których najważniejsze to 2 symbole sztućców przewodnika Michelin 2016 po najlepszych restauracjach w Europie czy zaszczytna pierwsza (desery) i trzecia (przystawka) w cenionym konkursie Food & Wine Noble Night 2014

Nazwa Signature pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego „podpis”. Inspirując się nazwą miejsca, narodził się pomysł, aby menu współtworzyły gwiazdy, które od lat są stałymi bywalcami tej restauracji.