Share |

Spartherm Polska

Producent wkładów kominkowych

OPIS FIRMY

Spartherm, Feuerungstechnik GmbH z Melle, należy do największych producentów palenisk kominkowych, kominków i kaset w Europie.


Firma została założona w 1986 roku przez dzisiejszego prezesa Pana Gerharda Manfreda Rokossę.

W ciągu minionych 20 lat z małego zakładu ślusarskiego powstało przedsiębiorstwo o zasięgu międzynarodowym, przodujące na rynku w branży kominkowej. Załoga składająca się początkowo z 2 pracowników liczy obecnie ponad 600 osób.


W Melle znajduje się centrala wraz z zarządem, zakładem produkcyjnym i własnym działem rozwoju.

W dziale tym trwają ciągłe poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań, optymalizacji już istniejących produktów oraz prace nad maksymalnym wykorzystaniem energii cieplnej zawartej w drewnie i innych paliwach drewnopochodnych
Spartherm dysponuje najnowocześniejszymi liniami produkcyjnymi i wytwarza według zasady "przedłużonej linii produkcyjnej"  – tzn. produkcja palenisk odbywa się w dwóch miejscach: w zakładzie macierzystym w Melle i od 1996 roku w Strzelcach Krajeńskich w drugim zakładzie produkcyjnym Spartherm.

Wkłady kominkowe firmy Spartherm i DRU to produkty najwyższej klasy zapewniające poczucie bezpieczeństwa i dające wrażenie przytulności. Proponowane wkłady kominkowe charakteryzuje mnogość wariantów, szeroki wybór kształtu szyb oraz liczne wykończenia frontów drzwiowych. Wykonujemy również nietypowe paleniska, kasety i ramy maskujące we wszystkich możliwych wariantach. Zobacz galerię zainspirowaną ogniem.

W ofercie m.in: wkłady kominkowe; wkłady kominkowe II generacji, wkłady kominkowe z płaszczem wodnym (wkłady wodne, H20); kominki gazowe DRU (wkłady na gaz); wkłady piecowe, wkłady RLU (kominki do domów energooszczędnych i pasywnych), wkłady GET (kominki o zmniejszonej głębokości), wkłady nietypowe.

Rama drzwiczek może być wykonana w technologii Linear (3S, 4S) lub Prestige.
Wykończenia frontów drzwiowych: S; LE; LEM; LA; LAM; E; EM; A; AM; VAG.

Kominki wolnostojące są odpowiedzią na potrzeby zwolenników prostych i eleganckich rozwiązań.
Niewątpliwą zaletą takiego kominka jest możliwość bezproblemowej adaptacji urządzenia do każdego wnętrza. Prostota montażu i brak ograniczeń w kwestii lokalizacji (możliwość wykorzystania systemu kominowego podwieszanego/wolnostojącego) oferują mnogość aranżacji przestrzeni.

Firma Spartherm kładzie duży nacisk na design i jakość na najwyższym poziomie. Jako jeden z liderów rynku europejskiego  w technologii spalania, by spełnić Państwa marzenia rozwija nowe idee i technologie. Kominek na bioetanol Ebio-Fire jest kontynuacją tej tradycji. Biokominki Spartherm Ebios-Fire to  jakość, indywidualność i estetyka. Wszystkie modele z tej linii produktów pracują na bioetanol. Dzięki takiemu rozwiązaniu można rozkoszować się kulturą palenia we własnym domu ¬także bez podłączenia do komina.