Share |

Ville Sołackie

Klejnot Poznania

OPIS FIRMY

OPIS INWESTYCJI

            Pomiędzy ulicami Góralską a Podlaską w bliskim sąsiedztwie kościoła św. Jana Vianneya powstanie 7 ekskluzywnych willi miejskich, w których przewidziano łącznie 21 apartamentów o powierzchni  od 131 do 195 m2.

            Większość elementów wykończenia wnętrz zostało wykonanych zgodnie z indywidualnymi projektami. Klatka schodowa jest wyjątkowa. Kute balustrady z elementami mosiądzu i drewna, lite drewniane schody, kamienne granitowe posadzki, stolarka drzwiowa, kinkiety i lampy, wszystkie te elementy zostały wykonane pod specjalne zamówienie z najlepszych i szczegółowo dobranych  materiałów. Co jest gwarantem, iż wnętrza są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Duże okna wykonane w stolarce drewnianej ze zdobnymi płycinami międzyokiennymi i wykuszami sprawiają, że apartamenty są  doskonale nasłonecznione, a widok na zieleń ogrodu oraz starodrzew  jest niewątpliwie atutem tej inwestycji.

            W podziemiach budynku zaprojektowano między innymi jacuzzi, saunę, elementy fitness, pomieszczenia rekreacyjne, windę z kontrolą dostępu wjeżdżającą bezpośrednio do apartamentu, halę garażową z indywidualnie wydzielonymi miejscami garażowymi oraz pomieszczenia gospodarcze. Inwestycja została objęta monitoringiem i ochroną. Nad zielenią  będzie czuwał ogrodnik. Każdy apartament będzie wyposażony w centralny odkurzacz,  klimatyzację, ogrzewanie podłogowe oraz wideodomofon.

OPIS LOKALIZACJI

            Sołacz pod względem urbanistyczno- architektonicznym to prawdopodobnie najpiękniejsza dzielnica Villowa w Polsce,  a w Poznaniu – prestiżowa i pożądana lokalizacja. Mistrzowski plan Sołacza nakreślił z rozmachem profesor Stubben. Twórca planów urbanistycznych Wiednia, Madrytu, Brukseli, Helsinek i Kolonii. W tej zachwycającej, ekskluzywnej dzielnicy udało mu się w znakomity sposób urzeczywistnić ideę miasta – ogrodu. Łącząc z naturalną lekkością wszechobecną zieleń oraz sieć krótkich ulic i placów, stworzył idealne miejsce do spacerów i wypoczynku.

            Sołacz to również lub przede wszystkim piękny park inspirowany i zaprojektowany w stylu romantycznych ogrodów angielskich przez Dyrektora Ogrodów Miejskich w Poznaniu Hermanna Kube. Na uwagę zasługuje bogaty drzewostan oraz dwa stawy powstałe przez spiętrzenia strumienia Bogdanki. W parku znajduje się szereg w większości drewnianych mostów. Przy licznych alejkach spacerowych umiejscowione są stylizowane na początek XX- wiecznych latarnie oraz ławki. Wszystko to sprawia, że Park Sołacki to jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych poznaniaków.

            Sołacz to także piękny, neoklasycystyczny kościół z początku XX wieku pod wezwaniem Św. Jana Vianneya. Monumentalny budynek został malowniczo wkomponowany w piękną willową dzielnicę przedwojennego Poznania.

            Większość zabytkowych willi wciąż pozostaje w rękach pierwszych właścicieli i z pewnością nieprędko się to zmieni. Ville Sołackie to prawdopodobnie ostatnia nowo powstająca inwestycja na Sołaczu. Jak wielu twierdzi także ostatnia szansa na stanie się częścią Sołackiej  społeczności.

Wszystkie dane oraz wizualizacje mają charakter poglądowy i mogą odbiegać od ostatecznego projektu realizacyjnego


 

Osoba odpowiedzialna za sprzedaż:

Hanna Bigosińska tel. 660 631 156, e- mail: hanna.bigosinska@agrobex.pl

Damian Mirek tel. 606 976 608, e- mail: damian.mirek@agrobex.pl

dr Lucyna Jarczyńska tel. 608 507 166, e-mail lucyna.jarczynska@agrobex.pl