Share |

Pałac Odroważów Manor House

Magiczne miejsce... & SPA

OPIS FIRMY

Posiadłość Manor House położona jest w Chlewiskach w woj. mazowieckim 140 km na południe od Warszawy.
To magiczne miejsce oferuje wypoczynek w historycznych budynkach łączących tradycję z luksusem: w XVII w. Pałacu Odrowążów, XIX w. Stajni Platera oraz w Termach Zamkowych, otoczonych parkiem ze starodrzewem i stawami. Atrakcyjną ofertą są programy Wellness & SPA o wspólnej nazwie „Pięć kluczy do szczęścia i zdrowia” oparte na filozofii życia w harmonii z samym sobą i otoczeniem. Składają się na nie: Witalna Wioska SPA, Ogród Medytacji z Kamiennymi Kręgami, Łaźnie Rzymskie, Pokoje – ofuro SPA i Studio Odnowy.

 
Do dyspozycji Gości oddajemy:
- XVII wieczny Pałac Odrowążów, którego historia sięga XII wieku
- XIX wieczną Stajnię Platera 
- nowo wybudowane Termy Zamkowe
- 53 pokoje i 8 apartamentów stylowo umeblowane z dostępem do Internetu,
- 9 wielofunkcyjnych sal konferencyjnych w pełni wyposażonych,
- Łaźnie Rzymskie – kompleks 18-tu parowych, wodnych, masujących kąpieli, saun, wanien oraz zdrowotnych i relaksujących procedur,
- Witalną Wioskę SPA z chatą solną, sauną fińską, sauną podczerwieni, ruską banią i baliami,
- Studio Odnowy z 6 gabinetami zabiegowymi,
- Karczmę z kominkami serwującą tradycyjne polskie dania,
- zadaszone patio z grillem, piwniczkę biesiadną,
- stadninę z 14 końmi hucułami i angloarabami,
- bryczki, sanie, rowery, łódki wiosłowe, 
- minigolf, bilard, boiska, figlopark i minizoo,
- Ogród Medytacji z kamiennymi kręgami mocy.

Info 

Posiadłość Manor House oferuje wypoczynek w historycznych budynkach: XVIIw. Pałacu Odrowążów, XIX w. Stajni Platera oraz Termach Zamkowych. Dla Gości przygotowano programy Wellness & SPA o wspólnej nazwie „PIĘĆ KLUCZY DO SZCZĘŚCIA I ZDROWIA” opartych na filozofii życia w harmonii z samym sobą i otoczeniem:
1. Łaźnie Rzymskie – zmysłowy relaks ciała i duszy przez wodę
2. Studio Odnowy – dotyk piękna i energii życia
3. Witalna Wioska SPA – harmonia energii czterech żywiołów Ognia, Powietrza, Wody i Ziemi
4. Ogród Medytacji – energia Ziemi, Drzew i moc Kamiennych Kręgów
5. Pokoje – ofuro SPA – kąpiel ciała i duszy

Studio Odnowy w nowo wybudowanych Termach Zamkowych to oaza spokoju, harmonii i wyciszenia. Wszystko tchnie spokojem, sprzyja wypoczynkowi ciała i ducha. Wszechobecna jest woda. Strumienie, wodospady i rozlewiska. Obfitość wody i zieleni oczyszcza umysł, koi zmysły. Użyte do aranżacji przestrzeni w gabinetach materiały: kamień, żywice, szkło, egzotyczne drewno, minerały, kamienie górskie, wiklina, ratan, bambus zbliżają człowieka do natury. Oświetlenie wprowadza nastrój intymności. W Studio można odnowić siły witane, odprężyć się i zrelaksować, zadbać o zdrowie korzystając z masaży klasycznych, aromaterapeutycznych, limfatycznych, ciepłymi kamieniami lub misami dźwiękowymi. Wśród terapii Wellness znajdą się wyjątkowe i ekskluzywne ceremonie, gdzie wiedza naukowa łączy się z siłami natury i tradycją z odległych pięciu zakątków świata. Rytuały zabiegów marki Thali(Sens będą niezapomnianą podróżą w kierunkach: Amazonia, Polynesja, Asia, Atlantic i Orient. W ofercie ujędrniające, rewitalizujące i odżywcze zabiegi na twarz firmy Izabelle Lancray miedzy innymi z kolagenem morskim. Ponadto gabinety oferują maseczki upiększające z cytryny i śmietany, z miodu, żółtka, twarogu i pyłku kwiatowego oraz zabiegi na twarz na bazie glinek. W gabinecie błotnym można umówić się z przyjaciółmi na okłady z: glinki zielonej, czerwonej i białej, borowiny TOŁPA, a także z błota z Morza Martwego. 
Pokoje Ofuro SPA w nowopowstałych Termach Zamkowych to urzekająca przestrzeń pełna zmysłowych doznań, zaprojektowana z myślą o komforcie, relaksie, odprężeniu Gości. Łazienka tworzy z pokojem integralną całość – wystarczy tylko otworzyć drzwi, aby uświadomić sobie, że jest ona miejscem psychofizycznej energii, sprzyjającym wyciszeniu, odpoczynkowi i zdrowiu. Zapach olejków, łagodna muzyka relaksacyjna, delikatne pasmo światła, antyczna ściana i płaskorzeźba z kamienia za przesuwną taflą szkła, kamienne brodziki, egzotyczne drewno na podłodze, drewniane meble, schody i niepowtarzalna, wysoka wanna zabudowana drewnem, do japońskich głębokich kąpieli ofuro. Można w niej rozkoszować się kąpielami m,in. w winie, piwie, borowinie czy miodowo mlecznej z cytrusami.
Łaźnie Rzymskie w historycznej posiadłości Manor House to jedyny w swoim rodzaju kompleks 18-tu parowych, wodnych, masujących kąpieli oraz saun, wanien, zdrowotnych i relaksujących procedur: parowa łaźnia rzymska, sauna fińska, sauna podczerwieni, grota z natryskami wrażeń z oceanicznymi muszlami i perłami, prysznic doznań dla pań i panów, lodospad- źródło z pitną wodą, brodzik z zimną wodą, kamienna wanna, wanna SPA z masażami, swim SPA – basen z przeciwprądami, gejzery inhalacyjno – parowe, kuracja świetlno – powietrzna w oranżerii zimowej, frigidarium, tepidarium, oranżeria lodowo – solna, rzymski bar.
Witalna Wioska SPA w skład której wchodzi 8 chat wykonanych z drewna, pokrytych gontem z osiki. Chata solna, Grillowa, Barmana, Gospodarza, Chata z Ruską Banią, Sauną Fińską, Beczką polską z gorącą wodą. Wszystko to tworzy nową formułę relaksu i wypoczynku. Jest to pierwszy tego typu kompleks SPA w Polsce o sielskim charakterze, w bezpośrednim kontakcie z naturą.
Ogród Medytacji to 10-hektarowy park wokół Pałacu Odrowążów. Na niepowtarzalny charakter tego krajobrazowego ogrodu składa się wspaniały, zabytkowy drzewostan, woda, będąca duszą ogrodu oraz dzika promenada - leśny obszar parku, w którym znajduje się Kamienny Krąg mocy.

Obiekt oferuje pakiety pobytowe SPA dwu dniowe i pięciodniowe oraz pakiety zabiegowe .

W maju 2007 r. Manor House zostało wyróżnione przez Przegląd Gospodarczy jako najlepszy obiekt SPA w Polsce i zajęło Pierwsze miejsce w rankingu ośrodków SPA.

We wrześniu 2007 r Pani Prezes Grażyna Wrona otrzymała tytuł Menedżera Polskiego Hotelarstwa Roku 2007, zaś obiekt, którym zarządza, PAŁAC ODROWĄŻÓW MANOR HOUSE w Chlewiskach tytuł - PO PROSTU NAJLEPSZY 2007 – Wzorcowe Przedsiębiorstwo Hotelowe w kategorii PAŁAC – OBIEKT ZABYTKOWY. Nagroda przyznana przez wydawnictwo Impress wydawcę magazynu „Doradca Hotelarza”

Dnia 27 kwietnia 2008 nastąpiło wręczenie nagrody ZŁOTA PIECZĘĆ – wSPAniałe SPA 2007 w konkursie organizowanym przez CENTRUM KOSMETYKI I PROMOCJI ZDROWIA – ESTETYKA