Share |

CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki

OPIS FIRMY

Zapraszamy do Krakowa na Rynek Główny, a na nim do pięknej kamienicy "Pod Karpiem Szarym". Adres Rynek Główny 11. Sama kamienica ma długą historię. Można ją zobaczyć na XIX-wiecznych obrazach i fotografiach. Przed wiekami stawali tu kupcy z całej Europy, głównie z Italii. Zawsze tu handlowano - obecnie sztuką piękną. Nazwa "Kamienica po Karpiem Szarym", Dom Wenecki - wszystko mówi za siebie.

Salon Antyków i Galeria "Connaisseur" powstał w 1991 z siedzibą przy najpiękniejszym placu Europy. Doświadczenie zawodowe pracowników i założyciela salonu – Konstantego Węgrzyna (wieloletni manager Tadeusza Kantora, dyrektor krakowskiej Desy przez 8 lat) gwarantuje profesjonalny poziom oraz aktywną współpracę z muzeami i kolekcjonerami. Obrazy, brązy, rzemiosło zawsze przednie. Odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na najwyższym poziomie, czego dowodem jest stworzenie od podstaw kilku poważnych kolekcji osobom, które nam zaufały. Współtworzyliśmy wiele innych, równie ważnych zbiorów. Odkrycia mamy niebagatelne:

- odkrycie dworku artysty malarza Kazimierza Mitery (opiekuna Zygmunta Waliszewskiego)

- odkrycie na terenie Niemiec 40 obrazów Władysława Stachowskiego, ukoronowane wystawą zorganizowaną wspólnie z Galerią Nautilus i sprzedaż wszystkich wystawianych prac

- odkrycie kolekcji ponad 100 rysunków Wlastimila Hofmana (kolekcja „Jacusia”- modela W. Hofmana, a obecnie starszego Pana) zakończone wystawą w Muzeum w Szklarskiej Porębie

- odkrycia jednego z pierwszych obrazów Artura Grottgera z kolekcji barona Papenheima

- odkrycie ( wspólnie z Jerzym Sztylerem z Tarnowa) 5 obrazów Stanisława Wyspiańskiego, w tym 4 olejnych prac z okresu paryskiego.

- sprowadzenie do Polski słynnego obrazu Józefa Chełmońskiego „Wspomnienie z Ukrainy”, obrazu Henryka Siemiradzkiego „Kuszenie św. Hieronima”, wielu obrazów Józefa Brandta, Alfreda Wierusza-Kowalskiego, Józefa Pankiewicza, Władysława Szernera, Juliusza Kossaka i wielu, wielu innych.

- wydobycie z zapomnienia ciekawą sztukę Zbigniewa Gostwickiego, malarza dwóch epok - przedwojennego ekspresjonizmu kolorystycznego i powojennego malarstwa materii.

- przypomnienie sztuki artysty rzeźbiarza Tadeusza Szpunara, jego znakomitych prac z lat 60. i 70.

- organizacja pierwszej od wielu lat w Krakowie, komercyjnej, monograficznej wystawy Wojciecha Weissa ‘Rozkosz malowania’, (marzec – maj 2009 roku)

- organizacja wspólnie ze Śląskim Domem Aukcyjnym wystawy ponad 130 rysunków Jacka Malczewskiego (czerwiec – sierpień 2009 roku)

- sprowadzenie do Krakowa pamiątek po Henryku Siemiradzkim, pochodzących ze zbiorów rodzinnych oraz z rzymskiej pracowni artysty (część eksponatów zasili wystawę monograficzną Henryka Siemiradzkiego w Muzeum Narodowym w Krakowie w 2011 roku)"


Zapraszam zatem wszystkich do pięknego Krakowa na spokojną kontemplację obrazów w muzeach naszego miasta oraz w naszym Salonie. Obszerny lokal na I piętrze daje możliwość spokojnej rozmowy, dokładnego poznania obrazu, poczytania literatury przedmiotu i negocjacji ceny.

Maciej Jakubowski
Właściciel Salonu Connaisseur