Share |

Dom Pod Słowikiem

OPIS FIRMY

Stare Podgórze to prawobrzeżna dzielnica Krakowa, z pięknymi zabytkowymi kamienicami, pełna urokliwych miejsc, parków i zielonych skwerów. Pod względem atrakcyjności i „klimatu” rejon ten zyskuje rangę, jaką posiada krakowski Kazimierz. Spacerem można dojść do centrum w ciągu 25 minut. Łatwy dostęp do innych dzielnic miasta zapewniają liczne linie tramwajowe i autobusowe. W okolicy znajduje się wiele przedszkoli, szkół, urzędów, przychodnie zdrowia, banki, instytucje kulturalne i obiekty sportowe. Zaletą jest także łatwy dojazd do centrów handlowych: Centrum Zakopianka, Park Solvay, Bonarka City Center, Galeria Kazimierz.

Sąsiedztwo


Rynek Podgórski, Wzgórze Lasoty, Park Bednarskiego, Krzemionki – to największe atrakcje tego miejsca. Blisko stąd na Wawel, do Kościoła na Skałce a także na Kazimierz. Wzdłuż bulwarów Wisły można skorzystać ze ścieżek rowerowych i spacerowych. W pobliżu znajduje się kryty basen Korona. Bardzo łatwo dostać się stąd na Zakrzówek - jeden z najlepszych terenów rekreacyjno-wypoczynkowych w Krakowie.

Architektura


„Dom Pod Słowikiem” to kompleks mieszkaniowy składający się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Zespół został zaprojektowany w sposób zapewniający maksymalne wykorzystanie oświetlenia słonecznego. Zrównoważone bryły budynków, starannie dobrane materiały, dbałość o detal i duże powierzchnie naturalnej, żywej zieleni podkreślają kameralny charakter miejsca i humanistyczny wymiar architektury.

Bezpieczeństwo


Zespół budynków będzie ogrodzony, nadzorowany i wyposażony w system pełnej kontroli dostępu. Wejście będzie monitorowane z pomieszczenia recepcji.


Oferta


W „Domu Pod Słowikiem” dostępnych jest 78 mieszkań o powierzchni od 38 do 96 mkw., wyposażonych w balkony lub tarasy. Parterowe mieszkania posiadają ogródek.
Każdy z budynków ma dwie klatki schodowe z windami i jest w całości dostępny dla osób niepełnosprawnych. Na dziedzińcu wewnątrz projektu zaplanowano przestrzeń rekreacyjną dla dzieci wyposażoną w miękką powierzchnię z tworzywa sztucznego. Uzupełnieniem oferty dla mieszkańców są komórki lokatorskie. Na parterach od strony ulic Krasickiego i Orawskiej powstanie siedem lokali usługowych.

Pod kompleksem zaprojektowano jednokondygnacyjny garaż podziemny.