Wystrój & Dekoracja

Share |
2018-05-02

Podłoga Baltic Wood z tytułem INSPIRACJA 2018

Podłoga drewniana, o intensywnej czekoladowej barwie, z kolekcji Timeless Collection™ marki Baltic Wood została wyróżniona w konkursie INSPIRACJE 2018.

Jury doceniło oryginalne wzornictwo i wysoką jakość produktu, przyznając podłodze Średniowieczny Zamek prestiżowe wyróżnienie.

Podłoga drewniana Baltic Wood z kolekcji ręcznie postarzanych podłóg Timeless Collection™ zdobyła wyróżnienie w kategorii Podłogi. Jury konkursu INSPIRACJE 2018, składające się m.in. z architektów i redaktorów pism wnętrzarskich, uznało jej wyrazisty motyw i energetyczną barwę za jeden z aktualnych trendów wnętrzarskich. Członkowie kapituły docenili połączenie modnego designu z szerokimi możliwościami aranżacyjnymi i funkcjonalnością użytkową.

"Średniowieczny Zamek" to klasyczna, ciemnobrązowa podłoga dębowa, która doskonale wpisuje się w modny nurt zdecydowanej kolorystyki i wzorów, czerpiących inspirację z natury, nawiązujących do ekologii i barw ziemi. Ciemnoczekoladowy odcień i wyraźnie zaznaczona struktura postarzanego drewna - przywodzące na myśl styl kolonialny i dalekie podróże - stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych parkietów. Nagrodzona podłoga to propozycja dla osób poszukujących unikatowych rozwiązań, łącząca estetykę z wysoką jakością i trwałością. Trójwarstwowa podłoga została zaprojektowana na wzorze deski 1-rzędowej, klepki 3-rzędowej oraz jodełki, umożliwiając architektom wybór i dostosowanie do indywidualnych założeń projektowych.

̶- Postarzane podłogi to jeden z najbardziej aktualnych trendów wnętrzarskich, wykorzystywany w salonach, sypialniach i kuchniach nowych domów i mieszkań - mówi Magdalena Marek, Członek Zarządu Baltic Wood S.A., Dyrektor Handlowy. - Podłogi w starym stylu, podkreślające oryginalność i głębię, są obowiązkowym elementem aranżacji loftowych, w stylu skandynawskim lub vintage.

Timeless Collection™ to ekskluzywna kolekcja podłóg warstwowych, ręcznie postarzanych, których powierzchnia została misternie wykończona i dodatkowo uszlachetniona olejem naturalnym. Indywidualnie wykonana deska nadaje podłodze wyrafinowany i niepowtarzalny charakter. Podłogi z naturalnego dębu, charakteryzują się bogatym usłojeniem. Dla uzyskania unikatowych efektów drewno poddawane jest bieleniu i przyciemnianiu przez nasycanie brązem, szarością czy czernią. Oryginalny wygląd starego, nierównego, porysowanego drewna jest wynikiem stosowanych procesów technologicznych Baltic Wood, zmieniających fakturę ich powierzchni. Subtelny efekt postarzenia uzyskano dzięki heblowaniu i szczotkowaniu, żłobieniom „drogi kornika” czy misternym, również ręcznym, fazowaniem każdego boku deski.