Wystrój & Dekoracja

Share |
2012-05-15

LIVING DIVANI nowości Mediolan 2012

Living Divani coraz śmielej otwiera się na nowych młodych projektantów, którzy tworzą w stylu wyznaczonym przez Piero Lissoniego dyrektora artystycznego marki. Na niedawnych mediolańskich targach marka zaprezentowała dziesięć nowych modeli mebli.


Piero Lissoni jest projektantem najnowszej sofy Rod, która wykończona może zostać w tkaninie lub skórze. Dostępna jest w dwóch różnych głębokościach. 

Także Lissoni zaprojektował łóżko Chemise oraz rozkładaną sofę służącą za łóżko o tej samej nazwie.
 W 2012 roku Living Divani wznawia współpracę z Nathanem Yongiem, który inspiruje się kulturą Singapuru. Na zaproszenie marki zaprojektował regał Cut Off. Jego struktura powstała z połączonych małych kawałków drewna, które pasują do siebie niczym puzzle. Lekka drewniana konstrukcja posiada niewidoczne szklane półki.


Spod ręki tego projektanta wyszedł również stolik Stack. Jest on właściwie kompozycją trzech stolików, z których każdy posiada blat w formie tacy, ale o różnej głębokości. Stoliki mogą być ustawiane w dowolnych konfiguracjach. Utrzymane są w typowej dla projektanta lekkiej i minimalistycznej stylistyce.
 

Pochodzący również z Singapuru duet młodych projektantów Timo Wong i Priscilla Lui, alias Studio Juju, stworzył kolekcję stolików kawowych Rabbit and Tortoise (Królik i Żółw), która odwołuje się do świata dzieciństwa i kreskówek. Formy stolików nawiązują do dziecięcych rysunków zwierząt. Stoliki doskonale prezentują się ustawione w grupie.
 

Włosko - brytyjski duet młodych projektantów Giopato & Coombes stworzył fotel Kiru. Ten japoński czasownik oznacza „ubierać” i pochodzi od niego słowo kimono. Obicie fotela, podobnie jak kimono, składa się z kolejnych zachodzących na siebie warstw tkaniny, która nie posiada widocznych szwów.
 

Urodzony w 1978 roku włoski projektant Mario Ferrarini za pomocą najnowocześniejszego kompozytu Cristalplant® ukształtował stołek Kalè. Wyposażony w różnokolorowe poduszki może być stosowany samodzielnie lub ustawiany w małych grupach.
 

Zamiłowanie do przetwarzania stylu neoburżuazyjnego i nadawania mu nieformalnego charakteru, to znak rozpoznawczy mediolańskiego projektanta Francesco Rota. Dla Living Divani stworzył grupę stołków Hinge o smukłej metalowej konstrukcji i lekko zakrzywionym tapicerowanym w różnych kolorach siedzisku. 

Marka kontynuuje współpracę z Wiktorem Vasiliewem. Ten urodzony w Bułgarii, wychowany w Izraelu 9 i wyedukowany w Danii projektant pracuje obecnie w Mediolanie. Zaprojektowany przez niego stolik kawowy 2B, nawiązuje formą do powstałego w ubiegłym roku regału Bukva, który okazał się dużym sukcesem. Stolik 2B posiada przestrzenną formę o zróżnicowanej wysokości, która umożliwia przechowywanie magazynów lub książek. Dostępny jest w dwóch wymiarach 98x98cm i 84x84cm. Stolik można ustawiać samodzielnie lub łączyć kilka tworząc większe struktury. 

Marka Living Divani dostępna jest w showroomie LAB, Warszawa ul. Duchnicka 3.