Wystrój & Dekoracja

Share |
2017-04-01

Kwasny Carvings i wnętrza do rezydencji, jachtów i prywatnych odrzutowców

Ekskluzywność wymaga niepowtarzalności, staranności i wyrafinowania, których seryjna produkcja nie jest w stanie zapewnić. 

Kwasny Carvings to rodzinna firma z przeszło czterdziestoletnim doświadczeniem trudniąca się rekonstrukcją wnętrz historycznych i wykonywaniem drewnianych ornamentów na specjalne zamówienie.

Pałacowe wnętrza, pełne ornamentów, złoceń i wyrafinowanych detali nieodmiennie kojarzą się z luksusem, prestiżem, tradycją. Tę nieuchwytną atmosferę  dziedziczonej od pokoleń zamożności potrafią stworzyć tylko zdolni rzemieślnicy, pasjonaci swojej profesji obdarzeni artystyczną wrażliwością i profesjonalnym oprzyrządowaniem.

W aranżacji unikatowych wnętrz coraz częściej sięga się po szlachetne, naturalne materiały i wiedzę minionych pokoleń.

Jednym z najbardziej wyrafinowanych surowców naturalnych w dekorowaniu wnętrz jest drewno. Ułatwia stworzenie przytulnej atmosfery, pasuje do każdego stylu i nigdy nie wychodzi z mody. Potrafi być materiałem bardzo prostym, wręcz rustykalnym, ale daje się też formować w zawiłe ornamenty. Stolarstwo artystyczne przeżywa prawdziwy renesans, a firma Kwasny Carvings jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie frezowanych wysoko przetworzonych ornamentów coraz częściej wykorzystywanych w aranżacji wnętrz jachtów i samolotów.

Kwasny Carvings- fima z tradycjami

 

Kwasny Carvings to rodzinne przedsiębiorstwo, funkcjonujące na rynku od 1970 roku. Kilka pokoleń zdolnych rzemieślników od lat niestrudzenie odkrywa tajemnice drewna, jego kształt, fakturę, barwę, a następnie przy pomocy odpowiednich metod obróbki, nadaje mu nową, wspaniałą formę. Kameralność, sprzyja podtrzymywaniu najlepszych tradycji rzemieślniczych. Ponad czterdziestoletnia obecność na rynku i liczne sukcesy podczas ogólnokrajowych wystaw dowodzą słuszności obranej strategii.

W Kwasny Carvings stolarstwo wydaje się być połączeniem rzemiosła, sztuki i nauki. Umiejętności techniczne wspierane są przez zmysł artystyczny, poczucie piękna oraz najnowocześniejsze osiągnięcia techniki. Połączenie ludzkich zdolności i osiągnięć technologii oraz oprogramowania komputerowego daje wspaniałe efekty. Klienci wielokrotnie mieli okazję się o tym przekonać.

Oferta Kwasny Carvings

Marka stale szuka nowych rozwiązań i sposobów na udoskonalenie swoich usług. Szczyci się, rzadko spotykaną w branży, dokładnością w powielaniu wzoru. Próbą ogniową była dostawa drewnianych ornamentów dla projektu rekonstrukcji spalonego wnętrza budynku Hotelu Hyatt, Am Hof 2 w Wiedniu.

Firma odtworzyła setki metrów drewnianych ornamentów, z których każdy był niemal lustrzanym odbiciem pozostałych.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się przede wszystkim w renowacji i rewaloryzacji zabytkowych obiektów, ale oferuje produkty na indywidualne zamówienie. Rekonstrukcje zapewniły marce renomę, ale największym wzięciem cieszą się projekty dopasowane do osobistych preferencji klienta.

Kwasny Carvings wykonuje maszynowo ornamenty oraz elementy snycerskie do pałaców i rezydencji, projektów hoteli, yachtów i samolotów luksusowych.

Współpracuje z firmami zaopatrującymi w meble luksusowe rezydencje, hotele i jachty.

Renowacja wnętrz nierzadko wymaga dostosowania się zarówno do wymagań klienta jak i oczekiwań konserwatora zabytków. Marka wzorowo wywiązuje się z obu zadań. Na zamówienie produkuje każdy rodzaj zdobień architektonicznych typowych dla danej epoki oraz realizuje indywidualne pomysły inwestora.

us3

Wykonane przez nią drewniane ornamenty (rzeźbione listwy i gzymsy, kapitele i korbele, kolumny zdobione motywami i pilastry, dekory do kasetonów, płaskorzeźby) doskonale wpisują się w klimat historycznych wnętrz. Misterne detale i ornamenty zarówno w przekroju płaskim, jak i bryły przestrzenne, pozwalają uwierzyć w podróże w czasie. Ręcznie wykończone elementy stwarzają iluzję rękodzieła, ale istnieje możliwość wykorzystania tworzyw sztucznych. Gotowe detale można pokryć powłoką z listków srebra lub złota. Pozłotnictwo dodaje historycznym wnętrzom autentyczności, zaczynają emanować przepychem i świadczyć o prestiżu, zamożności i klasie właściciela.

 

Exclusive

Firma Kwasny Carvings bez wątpienia oferuje bardzo specjalistyczne usługi dla niezmiernie wymagających klientów. Misterne kształty drewnianych ornamentów tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę zasiedziałego luksusu. Subtelnie dając do zrozumienia, że gospodarz kontynuuje tradycje swoich przodków, wskrzeszają świat dworków, pałaców i szlacheckich rezydencji. Ofiarując wrażenie luksusu emanują godnością i solidnością. Takie samo wrażenie stwarza rodzinna firma, w której sekrety fachu przekazywane są z pokolenia na pokolenia, a każda generacja udoskonala otrzymaną spuściznę. Kwasny Carvings czerpiąc siłę z tradycji, przyjmuje wszystkie udogodnienia współczesności. W rezultacie tworzy unikatowe dzieła dla wyjątkowych klientów.

 

Kwasny Carvings