Wystrój & Dekoracja

Share |
2011-12-06

G. ONE projekt Giuliano Giaroli

G. One odwołuje się do stylistyki z okresu 1950 - 1970, posiada też wiele nawiązań do współczesności - zaokrąglone kąty frontów przywołują skojarzenie z kształtem iPhone.


G. ONE to model bezuchwytowy, dla którego charakterystyczne są lekko zaokrąglone kąty drzwi szaf i szafek oraz szuflad. Zaokrąglenia te łagodzą rygorystyczne proste linie i nadają kuchni lekki wygląd. Model dostępny jest w szerokiej gamie wymiarów i modułowych rozwiązań, co zapewnia pełną swobodę dostosowania kuchni do indywidualnych potrzeb. 

Fronty. Dla kuchni charakterystyczne są wielowarstwowe brzozowe płyty o grubości 17 mm z których wykonane są fronty szaf i szuflad. Duże powierzchnie płyt powlekane są laminatem. Nie jest on natomiast naklejany na ich krawędzie, dzięki czemu widać wielowarstwową strukturę płyt. Fronty wykonane mogą zostać też z płyty MDF, która lakierowana jest na błyszcząco lub matowo. Powierzchnie są lakierowane wielowarstwowo. Lakier suszony jest promieniami UV, dzięki temu jest bardzo odporny i nie zmienia koloru pod wpływem światła słonecznego. 

Wyspy i blaty. Konstrukcja wykonana z wielowarstwowych płyt brzozowych. Powierzchnie robocze wykonane z płyty laminowanej. Blat dostępny w wykończeniu z Paperstone. Jest to nowy ekologiczny materiał wytworzony z papieru i naturalnych żywic naturalnych. Wyspa posiadać może cześć przeznaczoną do spożywania posiłków. Drzwi i fronty wyspy mogą zastać wykończone w laminacie, lakierze matowym lub błyszczącym bądź dębowym fornirze. Blaty mają od 7cm do 2 cm grubości. Są wykończone w błyszczącej lub matowej stali nierdzewnej, Corianie ® lub laminatach w różnych kolorach. Wnętrze półek wykonane jest z laminatu lub szkła hartowanego. 

Firma Schiffini została założona w 1925 roku przez Enrico Schiffini. Początkowo firma specjalizowała się w meblowaniu statków wojskowych i cywilnych. W drugiej połowie lat 40. firma pod kierownictwem Giuseppe Schiffini ukierunkowała się na sektor mebli kuchennych, rozpoczynając – jako pierwsza we Włoszech – produkcję kuchni modułowych na dużą skalę. Na początku lat sześćdziesiątych, Schiffini jako jedna z nielicznych włoskich firm, wprowadziła w życie hasło "Italian Design". Tak rozpoczęła się współpraca z renomowanymi architektami i projektantami takimi jak Vico Magistretti. W 1995 roku marka wprowadziła system prowadnic umożliwiający uzyskanie szuflady o szerokości do 210 cm. Konstrukcja szuflad jest opatentowana i zastrzeżona. Schiffini jest prekursorem w wykorzystaniu aluminium do konstruowania i wykańczania kuchni. W 2002 roku firma rozpoczęła współpracę z Ludovica i Roberto Palomba oraz Giuliano Giaroli. W 2005 Schiffini obchodziła 80-lecie istnienia.

Marka Schiffini dostępna jest w jest w showroomie LAB, Warszawa ul. Duchnicka 3