Wakacje & Podróże

Share |
2011-12-05

Les Sherpas, Courchevel 1850

Les Sherpas tchnie atmosferą górskiej wioski. To pełna ciepła, światła i sosnowych mebli perełka, zagubiona w śniegach i sosnowych lasach otaczających Courchevel 1850.

Wznosząc się w cieniu górskich szczytów, na wysokości ponad 1850 metrów, hotel ten gwarantuje swym gościom niezapomnianą możliwość bliskiego obcowania z monumentalnym pejzażem Alp. Wszystkie 40 luksusowych pokoi i apartamentów zaaranżowano z myślą o odtworzeniu unikalnego nastroju tradycyjnej alpejskiej chatki: wnętrza przepełniają ciepłe tonacje sosnowego drewna i barwne folklorystyczne motywy zdobień, a każde z nich otwiera się na balkon z cudownym górskim widokiem.

Les Sherpas to doskonała baza wypadowa by wyruszyć na szlaki Trzech Dolin, doskonałe miejsce by cieszyć się szaleństwem na oddalonym o zaledwie 50 metrów stoku, a przede wszystkim doskonałe miejsce, by prawdziwie wypocząć. 

Lokalizacja: hotel Les Sherpas położony jest wysoko ponad centrum miejscowości Courchevel 1850, wśród sosnowych lasów i w sąsiedztwie stoków. Szybki i bezpieczny przejazd z zacisznej lokalizacji hotelu do centrum miasteczka zapewnia bezpłatne połączenie hotelowym autobusem. Miejsce to dzieli ok. 100 km od lotniska w Chambery, 140 km od lotniska w Genewie i 180 km od portu lotniczego w Lyonie; dodatkowo w samym kurorcie Courchevel także znajduje się lotnisko. Transfer pomiędzy każdym z lotnisk jest możliwy za pośrednictwem taksówek lub lekkiego samolotu / śmigłowca. 

Restauracje: posiłki w restauracji Les Sherpas to solidne, typowo górskie śniadania, romantyczne kolacje pełne smakołyków zaczerpniętych z różnych kuchni świata, a także – przede wszystkim – cudowny panoramiczny widok ponad całym kurortem i taras słoneczny, na którym również można delektować się daniami. W hotelu znajduje się też przytulny bar z kominkiem, gdzie goście odpocząć mogą sącząc drinka, popijając herbatę lub smakując pysznych ciast.

Sport i rekreacja: ogrzewany basen z widokiem na ośnieżone góry, wspaniała sauna, łaźnia turecka, pokój zabaw dla dzieci i taras słoneczny.

Luxury Travel