Wystrój & Dekoracja

Share |
2011-11-08

Zieta Prozessdesign!

Już teraz produkty jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich projektantów dostępne są w IPNOTIC Design Store!

Co może być wyjątkowego w metalowych krzesłach? Oskar Zięta sprawił, że wykonany z blachy stołek Ploop to ikona i bestseller, a wszystko dzięki unikatowemu kształtowaniu w innowacyjnej technologii FiDU. Technologia ta wypracowana została przez Ziętę w Szwajcarskim Instytucie Technologicznym ETH w Zurychu, gdzie przez siedem lat prowadził on badania naukowe u boku prof. dr Ludgera Hovestadta.

Polega ona na obróbce dwóch cienkich blach spawanych ze sobą po obrysie a następnie nadmuchiwanych pod ciśnieniem aby uzyskać obiekt trójwymiarowy.


 

Obejrzeć i dotknąć stołki PLOOP można już dziś w IPNOTIC Deisgn Store w Poznaniu. Zapraszamy!


 

FiDU umożliwia uzyskanie niepowtarzalnych egzemplarzy mebli, gdyż nad procesem deformacji blachy nie da się w pełni zapanować. Dzięki temu nabywca takiego mebla otrzymuje egzemplarz o wyjątkowym kształcie, co w czasach masowej produkcji jest rzadko spotykanym zjawiskiem. Formy powstałe w ten sposób są bardzo lekkie ale też niezwykle trwałe.

Ipnotic Concept Store