Wystrój & Dekoracja

Share |
2011-08-31

Gervasoni

Odpowiednio zaaranżowane wnętrze przywoła letnią atmosferę, pozwoli cieszyć się klimatem wakacji przez cały rok na przekór słotom i śniegom. Meble z kolekcji NET, BLACK, CROCO, BOLLA marki Gervasoni przywołują skojarzenia z latem, światłem i słońcem, przynoszą wspomnienia wakacyjnych podróży.

Meble zaprojektowała Paola Navone, którą inspiruje Orient i Daleki Wschód. „Jestem głodną wrażeń nomadką” - mówi o sobie Navone.

 

W swoim domu w Mediolanie spędza zaledwie trzy tygodnie w roku. Ma drugą pracownię w Hongkongu i drugi dom w ulubionym Paryżu. Część życia spędziła w Malezji, Indonezji i Filipinach. W projektach ujawnia fascynację etnicznymi motywami i materiałami (bambusem, rattanem itp.).Paola Navone
Najsłynniejsza włoska designerka. W jej eklektycznym, prostym stylu odbijają się fascynacje Orientem i Dalekim Wschodem. W mistrzowski sposób interpretuje rzemiosło i miesza style.

 

Lubi też łączyć tradycyjne tworzywa z nowoczesnymi. Jest absolwentką architektury na politechnice w Turynie (1973). Jej kariera jest imponująca, była: architektem, designerką, projektantką wnętrz, wykładowcą, dyrektorem artystycznym i kuratorem wystaw. Pracowała m.in. dla marek: Poliform, Gervasoni, Abet Laminati, Armani Casa, Knoll International, Alessi, Piazza Sempione, Mondo, Driade, Orizzonti, Arcade, Oltrefrontiera, Casamilano, Antonangeli, Dada, Molteni, Natuzzi, Roche Bobois and Swarovski. W 1983 roku w Osace otrzymała nagrodę International Design Award. W 2000 roku zdobyła tytuł projektanta roku, który przynał jej niemiecki magazyn „Architektur & Wohnen.ments”.

Zobacz więcej zdjęć z kolekcji bambusowych, rattanowych i wiklinowych mebli Gervasoni

Mood Design