Moda

Share |
2009-10-02

Ekskluzywne futra

W tym sezonie projektanci reinterpretują odwieczny nurt w modzie:  futro jako synonim klasycznego luksusu.

Kolekcja futer marki Andrzej Jedynak, sezon jesień-zima 2009


 Zabawa formą, nadmiarem i niedoborem, zaskakującymi odcieniami, nieoczywistymi zestawieniami oznacza jedno – futro stało się „must have” sezonu jesień-zima 2009, ale „must have” nowoczesnym, oscylującym na granicy wielu trendów i bezapelacyjnie królującym na wybiegach.

 

 

 

 

 

 

Kolekcja jesień – zima 2009/10 w salonach futrzarskich Andrzeja Jedynaka odzwierciedla światowy trend nadania futrom nowoczesnego, dynamicznego wymiaru  – tej zimy zdecydowanie należą do okryć na topie, które urozmaicą szafę każdej fashionistki. Hossa futer pociąga za sobą olbrzymią różnorodność form. Futro można dobrać do figury, okazji i… nastroju! Andrzej Jedynak proponuje futra, kożuszki, pelisy, kurteczki, płaszcze,  całą gamę miękkich futrzanych dodatków  oraz … tkane z futer swetry.


Salony Andrzeja Jedynaka proponują obfitość i nadmiar formy na zmianę ze skrojonymi do figury skórzanymi okryciami ozdobionymi futrzanymi elementami. Andrzej Jedynak prezentuje zestaw wspaniałych futer w kolorystyce z dominantą klasycznych czerni i brązów oraz mlecznych odcieni ecru – urozmaiceniem faktury są wzory wycinane techniką laserową oraz gama futer strzyżonych. Fasony, zgodnie z trendem,  podkreślają kobiecą sylwetkę – na Zachodzie projektanci posunęli się do tego stopnia w dopasowaniu futer do kobiecego ciała, że na pokazie Givenchy oraz u Giles’a modelki prezentowały futrzane suknie. Kobietom ceniącym dopasowane okrycia Andrzej Jedynak proponuje kożuszki z bardziej drapieżnym lookiem: dopasowane do sylwetki, w modną w tym sezonie panterkę, z obszyciem z futer naturalnych.


Warte uwagi są pelisy ze szlachetnego jedwabiu z futrzanymi obszyciami, z podbiciem z futra naturalnego w stonowanej kolorystyce. Z myślą o kobietach dynamicznych i ceniących wygodę zaprojektowano  nowocześnie skrojone kurtki z miękkiej skóry, pikowane z obszyciami futrzanymi i ocieplane wełną wielbłądzią. Na niepogodę – kurtki materiałowe chroniące przed śniegiem z ciepłym, miękkim futrem od wewnątrz. Materiał kurtek jest ciekawie marszczony, obszycia są wykonane z lisa, jenota, orylaga i norki.


Bardzo silnym nurtem na wybiegach są w bieżącym sezonie futrzane dodatki: u Givenchy imponujące kołnierze jako dodatki do skóry, wspaniałe szare etole u Lacroix, urocze puszyste granatowe mankiety u Soni Rykiel.  Dior odnosi się do looku azjatyckiego przez czapy z czarnego futra o charakterystycznym kroju i efektowne mankiety. W kolekcji jesień – zima 2009/10 Andrzeja Jedynaka dodatki stanowią bardzo wyrazistą i bogatą grupę, w której znajduje się malownicza linia czap z różnokolorowym futrzanym ociepleniem od ciepłego koloru caffee latte po odcienie intensywnie amarantowe. Oprócz tego cała gama przemiłych w dotyku, przewiązywanych w pasie kamizelek tkanych z orylaga. Kusi prawdziwa plejada etoli od tkanych poprzez klasyczne, niczym z szafy Maty Hari, aż po figlarne - uszyte z uroczych futrzanych kul w nieoczywistej barwie pudrowego różu, czy odcieniu kruczoczarnym . Prawdziwym hitem są sweterki tkane z futer! Przyjemne, miękkie desenie, delikatna faktura urozmaicą zimowy look każdej miłośniczki mody.


Otulona w futra kobieta nie będzie narażona na chłody. Ale nie to jest najważniejsze. W tym sezonie
w futrach czujemy się nowocześnie i dynamicznie. Podbijamy już nie tylko salony i wieczorne przyjęcia – ale kawiarnie i biura!

 

Andrzej Jedynak