Wystrój & Dekoracja

Share |
2011-08-16

Vitra Panton Chair Classic

Lśniący, ekskluzywny, seksowny. Czerwone, błyszczące krzesło trafiło m.in. na okładkę magazynu „Nova” z podpisem „jak rozbierać się przed swoim mężem”...

Verner Panton uznawany jest za mistrza futurystycznych klimatów lat 60-tych, co bez wątpienia zapoczątkowało estetykę Pop we wzornictwie i we wnętrzach. 

 

Na początku lat 60-tych, już jako znany ze swojego charakterystycznego stylu, intensywnej kolorystyki i geometrycznych kształtów w stylu Pop Art, znużony Danią, wyjechał do Cannes. Wtedy rozpoczął współpracę z Vitrą – firmą założoną w 1950 roku, współpracującą z designerami znanymi na calym swiecie, słynną m.in. dzięki stworzeniu największych ikon designu, kultowych, ponadczasowych mebli o niepodważalnej jakości. Lśniący, ekskluzywny, seksowny, Panton chair stał się znakiem swojego czasu. Czerwone, błyszczące krzesło trafiło m.in. na okładkę magazynu „Nova” z podpisem „jak rozbierać się przed swoim mężem”... Do najbardziej znanych projektów Vernera Pantona należy Panton Chair, zaprojektowany w 1967 roku, zrobiony z jednego kawałka plastiku.

Ipnotic Concept Store