Nieruchomości

Share |
2013-02-08

Edge House

Bułgarska firma STARH Stanislavov Architect stworzyła projekt wyjątkowego domu z zaskakującymi bocznymi krawędziami - Edge House.

Mieszka w nim młoda rodzina, dla której z pewnością jest wygodnym miejscem do życia. Dom został wybudowany na przedmieściach Warny – portu nad Morzem Czarnym w Bułgarii. Ulokowano go na zalesionym terenie w pobliżu morza, co w jego przypadku jest wręcz wymarzoną lokalizacją.

Zobacz więcej zdjęć  >>

Choć patrząc z zewnątrz nie da się tego zobaczyć i trudno się tego spodziewać, to w środku jest to normalny dom idealny do wygodnego życia - z całkowicie użytkowym parterem, pierwszym piętrem oraz położonym poniżej parteru dodatkowym poziomem. Plan domu przypomina muszlę.

Edge House składa się ze ścian bocznych o przeciągniętej linii oraz przeszklonej powierzchni frontowej. Południowa ściana stanowi chroniącą prywatność domowników zasłonę przed ciekawskimi. Jest ona wysunięta zarówno do przodu jak i ku górze. Dzięki przeszkleniom do domu wpada bardzo dużo światła, a z pomieszczeń można podziwiać wspaniałe widoki.

 

STARH Stanislavov Architect