Nieruchomości

Share |
2012-11-14

Szklany dom Santambrogio - pełna transparentność

Dom zazwyczaj bywa oazą spokoju, w której zaszywamy się, by w oddzieleniu od świata zewnętrznego regenerować siły, ale fascynujący jest też dom, który kompletnie nie gwarantuje prywatności, ponieważ dokładnie wszystko zostało w nim wykonane ze szkła, poczynając od ścian a na meblach skończywszy.

Kosztujący 600 tysięcy dolarów szklany dom zaprojektowany został przez włoskiego architekta Carlo Santambrogio we współpracy z Ennio Arosio (artyści wspólnie działają pod marką Santambrogio).

Zobacz więcej zdjęć  >>

Na razie to tylko projekt, ale budynek zostanie zrealizowany, gdy tylko pojawi się inwestor. Będzie to pierwszy dom na świecie wykonany wyłącznie ze szkła. W tym przypadku transparentność dojdzie do swoich granic. Architekci chcą pokonać ograniczenia, na jakie napotykali ich poprzednicy próbujący realizować wizje szklanych domów i zamierzają wyeliminować betonowe lub stalowe konstrukcje tak, aby wszędzie było samo szkło. Na razie możemy jednak oglądać jedynie imponujące wizualizacje, choć prace architektów można obejrzeć w formie pawilonów wystawowych, na przykład w Mediolanie. Można też nabyć wykonane ze szkła meble - szklane wyposażenie łazienki, kuchni (łącznie z piecykiem gazowym) oraz sypialni.


santambrogio