Wystrój & Dekoracja

Share |
2012-11-07

Terzani - ekskluzywny projektor światła

 „Terzani la Luce Pensata” to laboratorium designu, które rozpoczęło swoją działalność w latach 50-tych XX wieku. Głównym założeniem marki było kreatywne projektowanie i produkcja ekskluzywnego wyposażenia wnętrza.

Firma ta głęboko zakorzeniona w tradycji rzemieślniczej, posługuje się wysokiej klasy materiałami wytwarzanymi z kutego żelaza, szkła „murano” i drewna.

W 1985 Sergio Terzani spotkał w Paryżu Jeana François Crocheta, kreatywnego i doświadczonego francuskiego designera. Razem zaktualizowali tło kultury rzemiosła i  przedstawili projektowanie z nowoczesnej perspektywy.

 

Zobacz więcej zdjęć w galerii >>
 

Filozofia Terzani dostrzega w lampach i żyrandolach „coś więcej”. Nie są to tylko przedmioty niezbędne do oświetlenia pokoju, przenoszą go w inny wymiar, a zatem powinny być idealne i przyciągać wzrok. Oryginalne efekty świetlne kształtują wnętrza, sprawiają że są przytulne i ciepłe.


Pasja, estetyczne kody i zaangażowanie projektantów pracujących pod szyldem Terzani sprawiają, że lampy i żyrandole to już nie tylko akcesoria obsługujące ludzi, lecz pełne życia animacje, które mają całkowicie oryginalny i rozpoznawalny charakter.


Ekskluzywne oświetlenie jest współcześnie znakiem towarowym włoskiego designu autorstwa Terzani. Każda kolekcja jest potwierdzeniem prestiżu i statusu dostępnego jedynie dla „wybrańców”.

 

Dom mody vitkAc