Finanse & Prawo

Share |
2012-09-03

20 dolarów "The Penny" - Moneta, która zmienia świat!

Wybierając tę rewelacyjną monetę staniesz się kolekcjonerem nie tylko numizmatów, ale również zysków!

Kanadyjską serię „$20 for $20” zainaugurowała Royal Canadian Mint, rozpoczynając wymianę papierowych pieniędzy na srebrne: 20 dolarów za 20 dolarów. Jeśli poszukujesz egzemplarza, który dostarczy Ci estetycznych przeżyć i materialnych korzyści – ten numizmat spełni Twoje oczekiwania! Wszystkie poprzednie „Monety, które zmieniają świat” zniknęły ze skarbca kanadyjskiej mennicy w mgnieniu oka. To niepodważalny dowód sukcesu tej kolekcji.

Piąta z serii moneta – niezwykła „Jednocentówka” ma ogromne, historyczne znaczenie. Przedstawiona na emanującym doskonałą czystością srebrze gałązka z dwoma liśćmi klonu to wizerunek, jaki zdobi kanadyjskie monety od 1937 roku!  Projekt monety przygotował Jessy Koreck. Przedstawił on dwa liście klonu, które spadły z drzewa, osiadając na wodzie - to metafora przemijania pór roku, których koniec zawsze jest początkiem nowego rozdziału.

Każda z monet została wykonana w najwyższej z możliwych próbie srebra. Elegancki, barwny folder, kryje w sobie zgrabne etui z monetą.

Emonety.pl